Microsoft podepsal licenci na produkty Adobe

Microsoft dnes podepsal licenci, která mu umožňuje použití aplikací Adobe Flash Lite a Adobe Reader LE ve svém operačním systému pro kapesní počítače - Windows Mobile. Adobe Flash Lite dovoluje uživatelům s kapesními počítači prohlížet webové stránky a videa vytvořené pomocí technologie Flash. Adobe Reader zase umožňuje prohlížení tolik populárních souborů PDF.
reklama

Jedná se o poměrně překvapivý krok, protože Microsoft už nějakou dobu vyvíjí implementaci své vlastní technologie s názvem Silverlight, která se Flashi svým zaměřením nápadně podobá. Obě technologie tak budou na kapesních počítačích s Windows Mobile dostupné a uživatelé tak nebudou muset trpět konkurenčním bojem, který mezi nimi zuří. Podle Adobe už bylo stejně asi půl miliardy přístrojů vybaveno flashovým přehrávačem (zde to ovšem museli zařídit jednotliví výrobci).

Bohužel ani jedna společnost zatím neupřesnila, kdy k integraci obou aplikací do základní instalace Windows Mobile dojde. Microsoft ovšem uvedl, že by to mohlo být ještě před příchodem Windows Mobile 7.

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

No vzhledem k tomu, že by měl být dostupný i systém Windows Mobile 6.1, tak předpokládám, že se tyto aplikace objeví už tam. Mě totedy nijak netrápí - od HTC už na svém zařízení obě aplikace mám :), ale myslím, že je potěšující, že tyto produkty budou podporovány přímo MS. Teď ještě, kdyby MS koupil nějakou licenci na PDF přímo pro Windows. Kdejaký Linuxový systém umí plnohodnotnou práci s PDF - prohlížení, i základní tvorbu, jen nejrozšířenější systém nic :/. Osobně sice dávám mezi prohlížeči přednost rychlému Foxitu, ale přesto se domnívám, že alespoň možnost prohlížení by ve Windows chybět neměla...

návštěvník

 Souhlasím, PDF se tak rozšířilo, že by jej i M$ mohl považovat za standard a nějaký Adobe Reader, třeba speciálně upravený pro Windows, do systému integrovat... Nicméně pro mhoho uživatelů, mě nevyjímaje, by to byl jen další zbytečný balast. Na Foxit nedám dopustit...

Profile picture for user Jan Polzer

Zajímavé. Přitom to není tak dlouho, co se Microsoft a Adobe zuřivě přetahovali o možnost vytváření PDF v MS Office 2007.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru