Microsoft pobízí k vyšší součinnosti Javy a .NETu

"Přicházíme v míru", sdělila na adresu hloučku tvořícího se před čtvrteční JavaOne konferencí dvojice zástupců Microsoftu. Seriózní jednání později potvrdil i stejně laděný řečnický tón a vážně míněné příklady, které zde prezentovali Steven Martin a Dan'l Lewin.
reklama

Jak již poznal bystrý čtenář z nadpisu a jak se dozvěděli zástupci Javy, Microsoft má v současné době skutečný zájem na vzájemné interoperabilitě .NETu a Javy.

Společnosti Sun Microsystems a Microsoft zakopaly válečenou sekeru oficiálně již před 5 lety, ovšem nyní to skutečně vypadá, že našli společného jmenovatele, který by oběma mohl při spolupráci prospět - úspěch v enterprise oblasti. Dle zástupců MS dnes na .NET nebo kombinaci .NET + Java spoléhá kolem 73 % vývojářů.

Stejně jako každý jiný přerod, i tento byl a bude místy kapku bolestivý, nicméně když přijde na věc, Windows mohou spouštět Java aplikace a naopak Solarisové servery svedou spustit ty Windowsí. Mimochodem, Microsoft letošní JavaOne dokonce i sponzoroval a měl zde i třetí den hlavní slovo...

Zdroj: Techweb.com

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru