Microsoft pobízí k vyšší součinnosti Javy a .NETu

“Přicházíme v míru”, sdělila na adresu hloučku tvořícího se před čtvrteční JavaOne konferencí dvojice zástupců Microsoftu. Seriózní jednání později potvrdil i stejně laděný řečnický tón a vážně míněné příklady, které zde prezentovali Steven Martin a Dan’l Lewin.

Reklama

Jak již poznal bystrý čtenář z nadpisu a jak se dozvěděli zástupci Javy, Microsoft má v současné době skutečný zájem na vzájemné interoperabilitě .NETu a Javy.

Společnosti Sun Microsystems a Microsoft zakopaly válečenou sekeru oficiálně již před 5 lety, ovšem nyní to skutečně vypadá, že našli společného jmenovatele, který by oběma mohl při spolupráci prospět - úspěch v enterprise oblasti. Dle zástupců MS dnes na .NET nebo kombinaci .NET + Java spoléhá kolem 73 % vývojářů.

Stejně jako každý jiný přerod, i tento byl a bude místy kapku bolestivý, nicméně když přijde na věc, Windows mohou spouštět Java aplikace a naopak Solarisové servery svedou spustit ty Windowsí. Mimochodem, Microsoft letošní JavaOne dokonce i sponzoroval a měl zde i třetí den hlavní slovo…

Zdroj: Techweb.com

Reklama

Přidat komentář