Microsoft otevře datový formát .PST

Paul Lorimer (group mananger u Microsoftu) sdělil prostřednictvím svého blogu, že se firma chystá otevřít datový formát .PST, který využívá MS Outlook.
reklama

Tento krok umožní vývojářům číst ze souborů .PST, vytvářet je a celkově operovat s daty v nich uloženými. Tyto úpravy souborů půjde samozřejmě realizovat v obou variantách scénárů z praxe: Tzn. jak na straně klienta, tak na straně serveru a pochopitelně k tomu půjde využít programovací jazyk dle naší chuti a volby.

Lorimer doplnil, že proces dokumentace formátu je ještě stále v časném stádiu, nicméně již na něm pilně pracují odborníci z branže. Dokumentace bude vůbec nepodceňena, jelikož se má při její tvorbě hojně využívat feedbacku od zainteresovaných stran. Jinými slovy, .PST půjde nyní číst a tvořit kdykoliv a kdekoliv.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru