Microsoft opět varuje před Windows XP

Microsoft na svém blogu vydal další varování pro uživatele zastaralého operačního systému Windows XP s cílem přimět je k migraci na novější verzi tohoto OS.
reklama

Microsoft se v poslední době opět snaží přesvědčit zbývající uživatele Windows XP, aby už konečně upgradovali na novější verzi systému. Společnost proto nedávno zaslala svým partnerům dokument, v němž je nabádá, aby více varovali uživatele před ukončením podpory Windows XP 8. dubna 2014. A nyní Microsoft toto varování zopakoval na svém Security blogu.

Jak představitelé Microsoftu upozorňují již více než rok, podpora jedenáct let starých Windows XP SP 3 skončí v dubnu příštího roku a pak již pro tento OS nebudou vydávány žádné další aktualizace. "Někteří uživatelé však nechtějí z XP odejít do té doby, dokud jejich hardware nepřestane fungovat," napsal Microsoft na blogu. Podle Tima Rainse SP3 již v současné době nemůže zabránit útokům, které hackeři provádějí. "Útočníci pravděpodobně budou mít více informací o dírách ve Windows XP, než jejich uživatelé," dodal Rains.

"Nyní jsou bezpečnostní aktualizace vydávány pro všechny naše produkty naráz. Po 8. dubnu 2014 však útočníci získají výhodu - začnou zkoumat patche vydávané pro novější verze Windows a následně budou testovat, zda se opravované chyby neobjevily i v XP," dodal Rains. "Windows XP tak budou obsahovat zero day chyby už napořád."

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Možná tomu moc nerozumím, ale pokud mám na "nezabezpečeném" windows XP dobrý antivir  a dobrý Firewall, tak proč bych ho nemohl na starším stroji, odladěném na to, co na něm běží, pořád používat? Stejně tak používám i 4 roky starý Ubuntu.

Profile picture for user Jan Polzer

Mohl :-) Samozřejmě jsou věci, které nemusí ohlídat ani firewall nebo antivir, stejně tak je pravda, že marketing se musí nějak snažit.

Mimochodem, copak Ubuntu pravidelně neaktualizujete?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru