Microsoft opět varuje před Windows XP

Microsoft na svém blogu vydal další varování pro uživatele zastaralého operačního systému Windows XP s cílem přimět je k migraci na novější verzi tohoto OS.

Reklama

Microsoft se v poslední době opět snaží přesvědčit zbývající uživatele Windows XP, aby už konečně upgradovali na novější verzi systému. Společnost proto nedávno zaslala svým partnerům dokument, v němž je nabádá, aby více varovali uživatele před ukončením podpory Windows XP 8. dubna 2014. A nyní Microsoft toto varování zopakoval na svém Security blogu.

Jak představitelé Microsoftu upozorňují již více než rok, podpora jedenáct let starých Windows XP SP 3 skončí v dubnu příštího roku a pak již pro tento OS nebudou vydávány žádné další aktualizace. "Někteří uživatelé však nechtějí z XP odejít do té doby, dokud jejich hardware nepřestane fungovat," napsal Microsoft na blogu. Podle Tima Rainse SP3 již v současné době nemůže zabránit útokům, které hackeři provádějí. "Útočníci pravděpodobně budou mít více informací o dírách ve Windows XP, než jejich uživatelé," dodal Rains.

"Nyní jsou bezpečnostní aktualizace vydávány pro všechny naše produkty naráz. Po 8. dubnu 2014 však útočníci získají výhodu - začnou zkoumat patche vydávané pro novější verze Windows a následně budou testovat, zda se opravované chyby neobjevily i v XP," dodal Rains. "Windows XP tak budou obsahovat zero day chyby už napořád."

Zdroj: ZDNet

Reklama

Komentáře

Možná tomu moc nerozumím, ale pokud mám na "nezabezpečeném" windows XP dobrý antivir  a dobrý Firewall, tak proč bych ho nemohl na starším stroji, odladěném na to, co na něm běží, pořád používat? Stejně tak používám i 4 roky starý Ubuntu.

Mohl :-) Samozřejmě jsou věci, které nemusí ohlídat ani firewall nebo antivir, stejně tak je pravda, že marketing se musí nějak snažit.

Mimochodem, copak Ubuntu pravidelně neaktualizujete?

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář