Microsoft Office Web Apps budou mít 3 verze

Reklama

Nedávno uvedené TechnicalPreview MS Office Web Apps sice postrádá ještě některé zásadnější funkce, nicméně časem by z balíku mohla být docela zajímavá konkurence pro Google Apps. Co se však ví již méně je fakt, že Office Web Apps budou mít celkem 3 verze.

Srovnatelně jako u “velkých” Office, také u těch online nalezneme několik verzí:

1. Consumer Version - verze, která bude “free”, ovšem jakousi cenu za ně uživatel přece zaplatí: Bude se muset při práci dívat na reklamní bannery blokující část plochy. Consumer Version ja navázána na online ukládací službu Microsoft SkyDrive, kde bude možno si založit účet (zdarma).

2. Hosted Version - je určena business klientele, která si zaplatí hostované účty na Microsoft Online Services (ty běží na SharePoint serverech), žádné reklamy zde nebudou samozřejmě.

3. Corporate In-house Version - pro enterprise zákazníky, jež mají plošné licence na Office a vlastní SharePoint server. Zde si bude zákazník online verzi hostovat sám. Taktéž žádné reklamy. Příjemné je i to, že Enterprise zákazníci za toto nebudou muset platit extra, ale vše bude součást plošné licence na běžná Microsoft Office.

Zdroj: ComputerWorld

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář