Microsoft Office Web Apps budou mít 3 verze

Nedávno uvedené TechnicalPreview MS Office Web Apps sice postrádá ještě některé zásadnější funkce, nicméně časem by z balíku mohla být docela zajímavá konkurence pro Google Apps. Co se však ví již méně je fakt, že Office Web Apps budou mít celkem 3 verze.
reklama

Srovnatelně jako u "velkých" Office, také u těch online nalezneme několik verzí:

1. Consumer Version - verze, která bude "free", ovšem jakousi cenu za ně uživatel přece zaplatí: Bude se muset při práci dívat na reklamní bannery blokující část plochy. Consumer Version ja navázána na online ukládací službu Microsoft SkyDrive, kde bude možno si založit účet (zdarma).

2. Hosted Version - je určena business klientele, která si zaplatí hostované účty na Microsoft Online Services (ty běží na SharePoint serverech), žádné reklamy zde nebudou samozřejmě.

3. Corporate In-house Version - pro enterprise zákazníky, jež mají plošné licence na Office a vlastní SharePoint server. Zde si bude zákazník online verzi hostovat sám. Taktéž žádné reklamy. Příjemné je i to, že Enterprise zákazníci za toto nebudou muset platit extra, ale vše bude součást plošné licence na běžná Microsoft Office.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru