Microsoft Office 2010 bude snadno dostupný na nových počítačích

V rámci motivace nových zákazníků k zakoupení MS Office (a těch existujících k upgradu) se společnost Microsoft rozhodla zjednodušit cestu k jejich získání.
reklama

Konkrétně se jedná o tři novinky k připravované nové verzi Microsoft Office 2010 – možnost pořízení karty s instalačním klíčem (Product Key Card) k sadě Microsoft Office, sadu Microsoft Office Starter 2010 a technologii Klikni a spusť (Click-to-Run). Ze strany MS jde o pochopitelnou reakci na požadavky uživatelů, kteří si před zakoupením kancelářské aplikace chtějí produkt nejprve vyzkoušet, naučit se s ním pracovat a teprve potom investovat peníze. (Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že jen v období od července 2008 do června 2009 bylo staženo na 23 milionů zkušebních verzí, což představuje 92% meziroční nárůst.)

Kartička s instalačním klíčem je určena uživatelům, kteří si pořídí nový desktopový počítač, notebook či netbook s předinstalovaným "obrazem" Microsoft Office 2010. Z něho bude možné spustit 60denní zkušební verzi Microsoft Office 2010. Prostřednictvím této karty, kterou bude možné zakoupit v maloobchodě či na internetu, pak uživatelé mohou převést zkušební verzi na plnou verzi jedné ze sad Microsoft Office 2010 – na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional.

Naprostou novinkou určenou uživatelům, kteří si plánují pořídit nový počítač, je sada Microsoft Office Starter 2010. Sada bude součástí obrazu Microsoft Office 2010 předinstalovaného na nových počítačích určených menším firmám a domácnostem. Office Starter 2010 obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel, které poskytují základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů. Sada nahrazuje produkt Microsoft Works a je tedy vhodná pouze pro domácí uživatele, kteří potřebují provádět základní úkony v aplikacích Word a Excel. V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office. Současně uživateli nabídne nákup jedné ze tří funkčně neomezených sad Microsoft Office 2010. Pro firemní použití je vzhledem ke své funkční omezenosti tato sada zcela nedostatečná. Microsoft Office Starter 2010 bude také zobrazovat reklamu.

A do třetice tu máme pořízení Microsoft Office 2010 na starší počítače: Technologie pro stažení zkušební verze Klikni a spusť (Click-to-Run) je určena uživatelům starších počítačů, které neobsahují obraz Microsoft Office 2010 se zkušební verzí. Ze stránek http://office.microsoft.com si uživatelé budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010. Nová stahovací technologie Klikni a spusť údajně sníží čas potřebný ke stažení a instalaci sady Office 2010 přibližně o 90 %. Technologie navíc automaticky zabezpečí stažení všech aktualizací, a to vždy, kdy je počítač uživatele připojený k internetu.

Zdroj: Tisková zprává Microsoftu

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru