Microsoft odpočítává poslední dny IE6 na novém webu

Microsoft zpustil nové webové stránky, které brojí proti používání zastaralého prohlížeče Internet Explorer 6.
reklama

Internet Explorer 6 je již deset let stará verze prohlížeče od Microsoftu, která je z nějakého důvodu mezi uživateli stále oblíbená. Nejen, že je IE6 již dávno překonaný, ale pro uživatele je také díky své zastaralosti velmi nebezpečný. Microsoft se proto všemi silami snaží, aby uživatelé upgradovali na novou verzi. V současné době Internet Explorer 6 využívá stále 12% všech uživatelů internetu na světě, což je relativně velké číslo. To, že boj proti IE6 Microsoft myslí vážně, se snaží demonstrovat i nově spuštěnou stránkou ie6countdown.com, jež odpočítává poslední dny (respektive měsíce) tohoto prohlížeče.

Na webu naleznete mapu světa a u jednotlivých států je zvýrazněno, kolik procent jejich uživatelů stále používá IE6. Na mapě můžeme vidět, že nejvíce je Internet Explorer 6 používán v Číně (má ho tam nainstalováno 34% uživatelů). V České republice to není tak hrozné, používá jej pouze 1.4% lidí, kteří jsou online. Podle Microsoftu bude nový web fungovat až do té doby, než se procento uživatelů IE6 scvrkne pod 1%.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru