Microsoft odhaluje Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0

Microsoft poprvé představil změny, které přinesou nové verze vývojářských nástrojů s označením Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0. Microsoft se zaměří na pět základních oblastí: rozvoj platforem nové generace, tvorbu specializovaných aplikací pro konkrétní obchodní procesy, podporu nových trendů jako jsou distribuované webové aplikace, usnadnění spolupráce jednotlivých členů vývojového týmu během celého životního cyklu aplikací a s tím spojené zefektivnění práce vývojářů. Visual Studio 2010 a .NET Framework 4.0 představují základ budoucího vývoje aplikací pro co největší počet zařízení, od osobních počítačů přes servery až po kapesní zařízení a internetové služby.
reklama

Demokratizace životního cyklu aplikací

Současný přístup k vývoji aplikací a jejich následným úpravám vede v některých případech k prodlužování vývojových cyklů a snižování produktivity práce. Visual Studio Team System 2010 (VSTS 2010) přináší nové funkce, které usnadní všem členům vývojového týmu, od klíčových programátorů přes projektové manažery až po obchodní analytiky, přispívat k vývoji aplikací v průběhu celého jejich životního cyklu. Mezi tyto funkce patří:

  • Modelovací nástroje. Nová architektura VSTS2010 umožní netechnicky založeným uživatelům vytvářet a používat modely pro nastavení systémových i obchodních funkcí vgrafickém prostředí. Podporuje prostředí Unified Modeling Language (UML) i Domain Specific Language (DSL). Přicházející modelovací nástroje ve Visual Studiu 2010 jsou součástí nové, rozsáhlé modelovací platformy zaměřené na komplexní návrh, tvorbu a správu servisně orientovaných aplikací. Budou využívat jednotnou metadata repository homogenně propojenou sostatními metadaty a zdrojovými kódy životního cyklu aplikací.
  • Zvýšená efektivita testování. VSTS 2010 přináší zjednodušené nástroje pro testování aplikací vprůběhu celého životního cyklu aplikací. Nové funkce zahrnují nástroje pro odstranění nereprodukovatelných chyb, snadné nastavení a nasazení testů, propracované plánování testů a sledování jejich průběhu.
  • Propracované možnosti spolupráce. Inovovaný Team Foundation Server (TFS) umožní vývojovým týmům nastavit a přizpůsobit každý aspekt agilního programování a snadno sledovat změny zdrojového kódu vgrafickém prostředí. VSTS 2010 poprvé přináší také podporu sestavování softwaru založeného na pracovních procesech, které umožní odhalit chyby před tím, než ovlivní práci ostatních členů týmu.

V souladu se snahou zjednodušovat práci nezávislým vývojářům oznámil Microsoft, že s příchodem VSTS 2010 sjednotí nástroje pro vývoj běžných a databázových aplikací.

Podrobnější informace o Visual Studiu 2010 a .NET Framework 4.0 naleznete na adrese go.microsoft.com/?linkid=9537302.

Nabídka pro stávající zákazníky

Stávající zákazníci, kteří v rámci MSDN Software Assurance využívají Visual Studio Team System 2008 Development Edition nebo Visual Studio Team System 2008 Database Edition, získají s platností od 1. října 2008 bezplatně v rámci svého aktivního MSDN předplatného i následující nástroje:

  • Visual Studio Team System 2008 Development Edition
  • Visual Studio Team System 2008 Database Edition
  • Visual Studio 2005 Team System for Software Developers
  • Visual Studio 2005 Team System for Database Professionals

Podrobnější informace o této nabídce naleznete na www.microsoft.com/licensing/sa.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT") byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: tisková zpráva

Tiskové zprávy společností a agentur související s náplní webu Maxiorel.cz jsme zveřejňovali pod tímto fiktivním autorem. Máte-li zájem o podobnou spolupráci, ozvěte se.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru