Microsoft odhaluje budoucnost webových aplikací

Microsoft představil na vývojářské konferenci MIX08 novou generaci technologií pro webové aplikace v podobě testovacích verzí internetového prohlížeče Internet Explorer 8, multimediálního webového prostředí Silverlight 2 a nástroje pro tvorbu komplexních interaktivních webových aplikací Expression Studio 2. Díky nově představeným technologiím a nástrojům mohou vývojáři a web designéři nabídnout uživatelům širokou paletu služeb v podobě propojených webových aplikací na osobních počítačích, v mobilních telefonech a na dalších typech digitálních zařízení: 
reklama

Internet Explorer 8

První veřejná beta verze Internet Exploreru 8. Již první testovací verze webového prohlížeče Internet Explorer 8 přináší výrazně rozšířenou podporu internetových standardů a nové možnosti pro vývojáře i uživatele. Internet Explorer 8 Beta 1 zajišťuje vyšší míru systémové spolupráce a předvídatelnosti chování prohlížeče při navrhování webových prezentací. Finální verze prohlížeče nabídne také podporu kaskádových stylů (CSS) ve verzi 2.1. Internet Explorer 8 Beta 1 obsahuje vývojové nástroje pro rychlou kontrolu HTML kódu, CSS a skriptů ve vizuálním prostředí. Dvě nové funkce, Activities a WebSlices, umožní vývojářům překonat omezení dané současnou definicí webové stránky a nabídnou uživatelům nové způsoby používaní služeb a přístupu k informacím podle jejich vlastních potřeb. Web designéři mohou Internet Explorer 8 Beta 1 získat k testování již dnes na www.microsoft.com/ie/ie8.  

Silverlight 2

Silverlight 2 přinese podporu mobilních zařízení. Microsoft svým zákazníkům přináší multiplatformní řešení pro snadnou tvorbu multimediálního webového obsahu postavené na základu Microsoft .NET. Silverlight 2 Beta obsahuje nové funkce, více než 40 nových ovládacích prvků a rozsáhlou knihovnu funkcí .NET. Spolu se zpřístupněním testovací verze oznámil Microsoft integraci technologie Silverlight do mobilních zařízení
s operačním systémem Windows Mobile a spolupráci se společností Nokia na zpřístupnění technologie Silverlight pro mobilní telefony řady S60 a S40 s operačním systémem Symbian a internetové tablety Nokia. Přístup k testovací verzi prostředí Silverlight 2 Beta a informacím o podpoře dalších zařízení lze získat na www.microsoft.com/silverlight.

Expression Studio 2

Expression Studio 2 v beta verzi. Microsoft oznámil také uvolnění testovací verze vývojového prostředí Expression Studio 2 pro vývoj webových prezentací, které úzce spolupracuje s vývojovými nástroji Visual Studio. Klíčové vlastnosti nové verze zahrnují podporu jazyka PHP a technologie Silverlight v nástrojích Expression Web, Expression Blend, Expression Media Encoder a Expression Design. Pro usnadnění vývoje řešení s podporou technologie Silverlight zpřístupnil Microsoft také testovací verzi nástroje Expression Blend s označením 2.5 March 2008 Preview. Microsoft dále představil službu Expression Professional Subscription, která zahrnuje kompletní sadu nástrojů Expression Studio doplněnou o další programy za zvýhodněných podmínek. Přístup k nástrojům Expression Studio získají vývojáři na www.microsoft.com/expression. 

Silverlight nastupuje 

Přídavný modul Silverlight pro webové prohlížeče Internet Explorer, Firefox a Safari si denně stáhne v průměru 1,5 milionu uživatelů, kteří tak mohou využívat již několik tisíc aplikací postavených na této technologii. Podporu platformě Silverlight vyjádřilo svým vstupem do organizace Silverlight Partner Initiative již 85 významných poskytovatelů obsahu, internetových služeb, tvůrců webových prezentací a systémových integrátorů. 

První pohled na Microsoft SQL Server Data Services  

Microsoft představil na konferenci MIX08 také novou službu Microsoft SQL Server Data Services, která poskytne rychlý a spolehlivý online přístup k informacím umístěných v databázích.  

O společnosti Microsoft 

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru