Microsoft obohatil Socl o nové funkce

Microsoft's FUSE (Future Social Experiences) Labs zpřístupnily pro experimentální sociální síť Socl nové zajímavé nástroje.
reklama

Socl, jenž byl spuštěn v roce 2011, nyní uživatelům nabízí čtyři novinky. Jednou z nich je Blink, aplikace, která debutovala v únoru u Windows Phone 8. a umožňovala pořídit sérii obrázků rychle po sobě. Blink pro Socl funguje téměř stejně. Díky technologii Blink Cliplets uživatelé mohou vytvářet animované GIFy, jež lze následně sdílet na Socl nebo jiné sociální síti. Cliplety lze vytvářet na zařízeních s Windows 8 a Windows Phone 8, zobrazí si je však bez problémů uživatelé na jakékoli platformě/zařízení.

Mezi další zajímavé novinky patří generátor meme s názvem Picotale, vylepšená verze nástroje určeného pro vytváření koláží a nástroj pro videokonference. Socl v sobě kombinuje nápady, které týmy FUSE Labs testovaly v některých jiných experimentálních projektech typu Montage (zmíněná aplikace pro tvorbu koláží) nebo Kodu. Microsoft Socl vytvořil za pomoci TypeScriptu, jeho vlastní úpravy JavaScriptu. Jak již představitelé společnosti uvedli dříve, Socl má být doplňkem pro ostatní sociální sítě, ne jejich náhradou.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru