Microsoft a Novell otevírají Interoperability Lab

Společnosti Microsoft Corp. a Novell oznámily otevření pracoviště Microsoft and Novell Interoperability Lab v Cambridge, ve státě Massachusetts. Plán vybudovat toto společné zařízení byl oznámen před rokem na podzim jako součást převratné dohody společností Microsoft a Novell o spolupráci. Jeho nynější otevření je naplněním příslibu o vytvoření společného vývojového zařízení, v němž budou techničtí odborníci Microsoftu a Novellu navrhovat a testovat nová softwarová řešení a spolupracovat se zákazníky a komunitou vývojářů na vývoji a podpoře technologií, jež umožní spolehlivou spolupráci systémů Microsoft Windows Server a SUSE Linux Enterprise.
reklama

„Microsoft and Novell Interoperability Lab nyní oficiálně funguje,“ řekl Tom Hanrahan, ředitel aktivit v oblasti zajištění interoperability s Linuxem ve společnosti Microsoft. „Těší nás, že na tomto společném úsilí v oblasti interoperability spolupracujeme s Novellem a jsme pevně odhodláni pokračovat v náročné technické práci, jež má pro zákazníky udělat z interoperability systémů Windows Server a SUSE Linux Enterprise realitu.“  

„Otevření společné laboratoře je dalším signálem o tom, jakou prioritu Novell i Microsoft této spolupráci přikládají,“ řekla Suzanne Forsberg, manažerka Interoperability Lab za Novell. „Podobná práce na technické interoperabilitě vyžaduje disciplinované úsilí a vyčleněné zdroje – a právě na tom stojí tato laboratoř. Podnikoví zákazníci požadují přesně taková interoperabilní řešení, která budou ohniskem práce a výstupu této laboratoře.“  

Laboratoř v Cambridgi s plochou 232 metrů čtverečních bude působištěm společného týmu nejlepších inženýrů Microsoftu a Novellu, kteří se budou snažit dosáhnout, aby systémy Windows Server a SUSE Linux Enterprise společně lépe fungovaly. První prioritou týmu bude zajistit součinnost mezi virtualizačními technologiemi Microsoftu a Novellu. Další práce bude zahrnovat standardizovanou správu systémů, federaci identit a kompatibilitu formátů kancelářských dokumentů.  

V laboratoři je nainstalováno více než 80 serverů s různými architekturami a také úložná síť. Microsoft a Novell jsou odhodlány dostat do rostoucí laboratoře i další výrobce a technologie, aby zde vzniklo heterogenní laboratorní prostředí, které bude odrážet reálná prostředí IT a skutečné potíže podnikových zákazníků s interoperabilitou.  

Další informace o systému SUSE Linux Enterprise jsou k dispozici na webu www.novell.com/linux. Další informace o společnosti Microsoft jsou k dispozici na webu www.microsoft.com/presspass.

O společnosti Novell

Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infrastrukturní software pro otevřené podnikové systémy. Je lídrem v oblasti celopodnikových operačních systémů založených na Linuxu a open source softwaru a také v oblasti zabezpečení a správy systémů nezbytné pro provoz smíšených prostředí IT. Pomáháme našim zákazníkům minimalizovat náklady, komplikace a rizika a umožňujeme jim soustředit se na inovace a růst. Další informace najdete na webu http://www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 327 nebo na českých webových stránkách http://www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pressroom.

Novell je ochranná známka společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq: MSFT) byla založena v roce 1975 a dnes je světovým lídrem na poli softwaru, služeb a řešení, která pomáhají lidem a firmám naplno realizovat jejich potenciál.

Novell a SUSE jsou registrované ochranné známky společnosti Novell, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. *Linux je registrovaná ochranná známka Linuse Torvaldse. Všechny ostatní ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru