Microsoft nic nemění na svých vztazích s Čínou

Firma Microsoft se nechala ústy jednoho ze svých zástupců slyšet, že si povšimla posledního vývoje situace točící se kolem Číny a Google, nicméně pokud jde o ni samotnou, že prý zde hodlá pokračovat v již rozjetém businessu.
reklama

Společnost Microsoft k věci uvedla, že věří v důležitost zapojení do globálního trhu a hodlá tedy i nadále respektovat zákony země, ve které právě provozuje služby: „Již v Číně obchodujeme přes 20 let a máme v úmyslu zde i zůstat.“ Tento postup Microsoftu je za stávající ekonomické krize z praktického hlediska jistě pochopitelný.

Na druhou stranu, jistě lze pochopit i zájmy firmy Google, která by zřejmě reagovala jinak, pokud by Čína zajistila dopadení hackerů napadnuvších uživatele jejích služeb. Jelikož se tak ale nestalo, rozhodla se firma Google tak, jak se rozhodla a odchází ze země (a své služby přemístila na jiný server).

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru