Microsoft nevydá Service Pack 2 pro Windows 7

Tým, který stojí za tvorbou a vydáváním Service Packů uvedl, že pro operační systém Windows 7 již žádný další SP vydán nebude.
reklama

Pro Windows XP byly vydány tři Service Packy, zatímco pro Vistu už jen dva. Není zatím jasné, proč Microsoft již nevydá druhý opravný balíček pro Windows 7, který se mimochodem podle analytiků měl objevit co nevidět. Pravdou je, že Service Packy Microsoft nemá příliš v lásce, neboť jejich tvorba zabere velké množství času a s tím, jak se blíží vydání Windows 8, Microsoft podle analytiků chtěl, aby všichni pracovali na nové verzi OS, než aby se zabývali starým projektem.

Někteří analytici věří také v to, že Microsoft rozhodl o nevydání druhého SP pro Windows 7 proto, aby uživatele co nejdříve přiměl k upgradu na Windows 8. Uživatelé, kteří si oblíbili Windows 7, však jistě nebudou nadšeni. Service Packy v sobě kombinují desítky či stovky aktualizací v jednom balíčku a je tak velmi snadné je nainstalovat. Instalovat jeden patch po druhém zabere dost času už jen proto, že je třeba počítač často restartovat.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Hlavně je blbost, že Microsoft přiměje uživatele Windows 7 k rychlému přechodu na Windows 8, protože těm se může stát podobná či stejně trapná situace jako při uvedení Windows Vista. obchodní manažeři Microsoftu často nepoužívají zdravý spotřebitelský rozum, to je známá věc. Pak ještě Microsoft rád vydá druhý servisní balík na Sedmy.

 

návštěvník

Pozor pozor,

na vědomost se dává,

vydána byla nová sada,

Windows 8 jméno její,

Microsoftu lidé pějí:

nefungují na nich skoro žádné programy,

OS vychytaný není,

uživatel zuby cení,

v kolébce dítě malé to ještě jest,

co rádo dlouho spinká,

na programy zavedené často rádo shora blinká

no a my, no a my,

necháme si Sedmičky.

Pak Osmičky, Osmičky,

strčíme do ledničky.

Kdo Visty má, též raděj je zachová, za předrahé Osmičky, peníze si uschová.

Na závěr otázka padá, kdo odpověď Microsoftu zadá: dopadnou podivně Osmičky, jak před pár lety Vističky?

Profile picture for user Jan Polzer

Já nesouhlasím s tím, že na Windows 8 nefungují skoro žádné programy. Naopak, funguje tam vše, co znám. Office, Total Commander, všechny webové prohlížeče, Photoshop, Expression Web, Zoner Photo Studio, Irfan View, Komodo IDE, WinSCP, PSPad atd. atd.

návštěvník

Bohužel, né vše funguje. Mě například Nejede KIES, který mi pod W7, fungoval naprosto normálně. Bohužel pod W8-mi píše, že nejde spojit pro nepodporovaný telefon.

Profile picture for user Jan Polzer

No, ale podle toho, jak chápu poznámku k Windows 8 na stránce KIES, tak je to asi jen dočasné a hlavně spíše věc daného softwaru, než jej výrobce zaktualizuje pro jiné, než momentálně dva podporované telefony. Ne chyba Windows 8. Ne?

návštěvník

Jo sp2 bych už taky uvítal přejít na win8 se mě nechce (finance sotva jsem zaplatil win7)Také jsem na pc testoval win8 (zkušbní verzi) a špatné  není pc na to mě stačí jen by to chtělo dotikovou obrazovku (metro) no holt jestli nevíde sp2 tak šíkovní uživatele si ho vyrobí sami a ostatní holt budou mít pech a budou instalovat jednu aktualizaci po druhé.Jinak aktualizace win7 mě trvala déle než instalace celého systemu (ty neustále restarty)

návštěvník

S těmi aktualizacemi u W7 je to zoufalství - nějakých 160. Je tady někdo kdo poradí jak jednoduše všechny aktualizace stáhnout? S WUD jsem si prozatím moc neporadil abych je následně přidal k instalaci a přesunul na boot USB.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru