Microsoft náhodně seřadí nabídku browserů u evropské verze Windows

Zřejmě každá osoba zajímající se byť letmo o dění kolem IT oblasti (a zejména tématiku operačních systémů) postřehla nedávnou kauzu týkající se nabídky alternativních webových prohlížečů u MS Windows, kdy měl být uživatel při instalaci vyzván k vybrání svého oblíbeného.
reklama

Nápad to byl poměrně podnětný, ovšem měl také svoje háčky, které neopomenula zdůraznit zejména firma Mozilla. Jde o to, že Microsoft zpočátku řadil alternativní prohlížeče podle abecedy, takže se na první pozici ocitl Apple Safari s paradoxně nejnižším podílem na trhu. Brzy poté padlo několik nápadů, jak situaci vyřešit a jedním z nich se Microsoft rozhodl i řídit.

The New York Times citoval blíže neupřesněný zdroj, který údajně disponuje znalostí, jak se věci budou před Evropskou Komisí nadále vyvíjet: Microsoft si má vzít k srdci názory ostatních stran a u nových edic Windows 7 (platí jen pro zákazníky evropského původu) nabízet tuto obrazovku uspořádanou zcela náhodně. Nabízí se otázka, jestli by však úplně nejspravedlivější nebylo umístit ikonky výběru ke grafickému „kulatému stolu“, kde by první nebyla žádná...

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru