Microsoft náhodně seřadí nabídku browserů u evropské verze Windows

Reklama

Zřejmě každá osoba zajímající se byť letmo o dění kolem IT oblasti (a zejména tématiku operačních systémů) postřehla nedávnou kauzu týkající se nabídky alternativních webových prohlížečů u MS Windows, kdy měl být uživatel při instalaci vyzván k vybrání svého oblíbeného.

Nápad to byl poměrně podnětný, ovšem měl také svoje háčky, které neopomenula zdůraznit zejména firma Mozilla. Jde o to, že Microsoft zpočátku řadil alternativní prohlížeče podle abecedy, takže se na první pozici ocitl Apple Safari s paradoxně nejnižším podílem na trhu. Brzy poté padlo několik nápadů, jak situaci vyřešit a jedním z nich se Microsoft rozhodl i řídit.

The New York Times citoval blíže neupřesněný zdroj, který údajně disponuje znalostí, jak se věci budou před Evropskou Komisí nadále vyvíjet: Microsoft si má vzít k srdci názory ostatních stran a u nových edic Windows 7 (platí jen pro zákazníky evropského původu) nabízet tuto obrazovku uspořádanou zcela náhodně. Nabízí se otázka, jestli by však úplně nejspravedlivější nebylo umístit ikonky výběru ke grafickému „kulatému stolu“, kde by první nebyla žádná…

Zdroj: BetaNews

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář