Microsoft na Windows Azure přesunuje vlastní služby

Microsoft konečně začíná na své Windows Azure přesouvat vlastní služby.
reklama

Až do teď běželo na operačním systému Windows Azure relativně málo vlastních produktů Micrososftu. Běžel na nich Live Mesh nebo pro mnohé uživatele ne příliš známé řešení HealthVault. Avšak Hotmail, CRM Online nebo Business Productivity Online Suite? Ty nikoli. Mnozí experti si tak toto jednání Microsoftu překládali tak, že sama společnost ve svůj "cloud-based" operační systém příliš nevěří. Jsou Windows Azure příliš neozkoušené pro "opravdové" aplikace? Microsoft tvrdí že ne.

Včera společnost oznámila, že na Windows Azure zpřístupní aplikaci WikiBhasha, což je multi-jazykový nástroj pro Wikipedii. Další oblast, ve které Microsoft začíná na Azure spoléhat, je hraní. Minulý týden společnost na Azure zpřístupnila nové "přídavky pro sociální hry," což jsou doplňkové služby pro vývojáře her. A do třetice Microsoft plánuje na Azure postavit produkty/služby IntelliMirror, které slouží k managementu Windows Serveru. Stále však není jasné, kdy na serverech s Windows Azure poběží služby jako Hotmail. Ty nyní stále běží na datacentrech Microsoftu.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru