Microsoft možná u nechráněných PC automaticky zapne Windows Defender

Microsoft oznámil, že možná u nechráněných počítačů automaticky nechá na dálku zapnout Windows Defender.

Reklama

Představitelé Microsoftu promluvili u příležitosti vydání své zprávy s názvem Security Intelligence Report. Stejně jako dříve, i nyní je cílem Microsoftu přesunout co nejvíce uživatelů ze zastaralých Windows XP na něco novějšího a bezpečnějšího - pokud možno Windows 8.1.

Mají se tak minimaliovat bezpečnosní rizika, která starý OS s sebou nese. Podpora Windows XP bude ukončena v dubnu 2014 a následně objevené bezpečnostní díry zůstanou již napořád neopravené. Jak uvedli představitelé Microsoftu, společnost bude ctít volbu uživatele a Windows Defender tedy nebude zapnut, pokud bude mít nainstalován jiný antivirus.

Jakmile by Windows Defender byl podle plánu aktivován, uživatel by na to byl samořejmě upozorněn. Podle Microsoftu jsou Windows XP nainstalovány na 22 % počítačů s Windows, přičemž v některých regionech jako Afrika je penetrace vyšší - až 32 %.

Ze zprávy vyplývá, že i když čelí uživatelé Windows XP/Vista/7 podobnému počtu červů a virů, počet infikovaných uživatelů s Windows XP je mnohem vyšší, než u jakéhokoli jiného operačního systému.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář