Microsoft možná u nechráněných PC automaticky zapne Windows Defender

Microsoft oznámil, že možná u nechráněných počítačů automaticky nechá na dálku zapnout Windows Defender.
reklama

Představitelé Microsoftu promluvili u příležitosti vydání své zprávy s názvem Security Intelligence Report. Stejně jako dříve, i nyní je cílem Microsoftu přesunout co nejvíce uživatelů ze zastaralých Windows XP na něco novějšího a bezpečnějšího - pokud možno Windows 8.1.

Mají se tak minimaliovat bezpečnosní rizika, která starý OS s sebou nese. Podpora Windows XP bude ukončena v dubnu 2014 a následně objevené bezpečnostní díry zůstanou již napořád neopravené. Jak uvedli představitelé Microsoftu, společnost bude ctít volbu uživatele a Windows Defender tedy nebude zapnut, pokud bude mít nainstalován jiný antivirus.

Jakmile by Windows Defender byl podle plánu aktivován, uživatel by na to byl samořejmě upozorněn. Podle Microsoftu jsou Windows XP nainstalovány na 22 % počítačů s Windows, přičemž v některých regionech jako Afrika je penetrace vyšší - až 32 %.

Ze zprávy vyplývá, že i když čelí uživatelé Windows XP/Vista/7 podobnému počtu červů a virů, počet infikovaných uživatelů s Windows XP je mnohem vyšší, než u jakéhokoli jiného operačního systému.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru