Microsoft by měl otevřít Internet Explorer

Společnost Microsoft věří tomu, že vlastnosti IE 9 budou dostatečné k tomu, aby jí zajistily místo na browserové špičce a navíc ještě zvýšily podíly na trhu. Možná by ale Microsoft měl zvážit ještě radikálnější přístup – zcela Internet Explorer otevřít.
reklama

Pokud jde o IE 9 a jeho inovace, tak ten prozatím vsází především na vyšší rychlost a lepší podporu standardů HTML 5. Nejsme si ovšem jisti, jestli to bude dost i na to, aby to zabránilo stávajícímu odlivu uživatel ke konkurenci. Firefox i Chrome si již stihly vybudovat aktivní komunitu, která zrodila několik opravdu výborných inovací i doplňků s funkcemi pro mnoho osob velmi atraktivními – vzpomeňme jen AdBlock a jeho blokování reklam u Firefoxu.

Otevření Internet Exploreru za této situace by pomohlo vytvořit stejnou skupinku nadšenců i kolem IE, což by minimálně napomohlo k udržení kroku s Firefoxem i Chrome. Microsoft by takto mohl také poměrně levně přijít k řadě zajímavých nápadů. Na druhou stranu, otevřením by MS riskoval portabilitu na jiné platformy, což je opravdu to poslední, o co mu jde...

Zdroj: Computerworld Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru