Microsoft by měl otevřít Internet Explorer

Reklama

Společnost Microsoft věří tomu, že vlastnosti IE 9 budou dostatečné k tomu, aby jí zajistily místo na browserové špičce a navíc ještě zvýšily podíly na trhu. Možná by ale Microsoft měl zvážit ještě radikálnější přístup – zcela Internet Explorer otevřít.

Pokud jde o IE 9 a jeho inovace, tak ten prozatím vsází především na vyšší rychlost a lepší podporu standardů HTML 5. Nejsme si ovšem jisti, jestli to bude dost i na to, aby to zabránilo stávajícímu odlivu uživatel ke konkurenci. Firefox i Chrome si již stihly vybudovat aktivní komunitu, která zrodila několik opravdu výborných inovací i doplňků s funkcemi pro mnoho osob velmi atraktivními – vzpomeňme jen AdBlock a jeho blokování reklam u Firefoxu.

Otevření Internet Exploreru za této situace by pomohlo vytvořit stejnou skupinku nadšenců i kolem IE, což by minimálně napomohlo k udržení kroku s Firefoxem i Chrome. Microsoft by takto mohl také poměrně levně přijít k řadě zajímavých nápadů. Na druhou stranu, otevřením by MS riskoval portabilitu na jiné platformy, což je opravdu to poslední, o co mu jde…

Zdroj: Computerworld Blogs

Reklama

Přidat komentář