Microsoft kupuje úložiště zdrojového kódu GitHub

Konec open source. Další pohřbený projekt. Podobné výkřiky se ozývají v internetových diskuzích poté, co proběhlo oznámení, že Microsoft koupil provozovatele verzovaného úložiště zdrojového kódu GitHub. Stálo ho to 7,5 miliardy amerických dolarů.
reklama

GitHub tedy coby jedno z největších úložišť zdrojového kódu patří Microsoftu, jedné z největších softwarových společností. Nákup můžeme přirovat k pořízení sociální sítě LinkedIn, komunikátoru Skype či divize mobilních telefonů Nokia. Zapadá to do jeho strategie, kdy současný Microsoft dává najevo svou lásku k open source projektům a online službám.

Není sice pravděpodobné, že by Microsoft v brzké době výrazně řízl do fungování či brandu GitHubu, do budoucna se to asi vyloučit nedá. Loni Microsoft ukončil svoje úložiště zdrojového kódu Codeplex, které běželo 11 let. Snad se mu bude s GitHubem dařit o něco lépe.

GitHub není jen ono primární úložiště. Napadají mě otázky spojené s bočními projekty. Jak to bude s vývojem editoru Atom, když je tu podobné Visual Studio Code? Co bude s GitHub Pages, bezplatným hostingem pro open source projekty?

Jak se ukazuje, ne každý Microsoftu důvěřuje. Jak ohledně budoucnosti GitHubu, tak třeba s ohledem na umístění svých zdrojových kódů u této společnosti. Těžko říci proč, každopádně konkurenční úložiště GitLab dnes zaznamenalo 10násobný růst oproti normálu.

Zdroj: Microsoft a GitHub

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru