Microsoft končí s Windows Live Spaces, spojil se s platformou WordPress

Microsoft oznámil, že se rozhodl ukončit poměrně populární služby Windows Live Spaces a přesune 30 milionů jejich uživatelů pod WordPress.

Reklama

Podle Microsoftu společnost Automattic, která WordPress vlastní, nabízí velmi kvalitní platformu, vynikající ochranu proti spamu a spoustu zajímavých funkcí. Na WordPressu je podle posledních statistik založeno 8.5% internetu - každý měsíc jej používá přes 250 milionů uživatelů na více než 26 milionech webových stránkách. Microsoft se podle svých slov rozhodl, že než aby s platformou WordPress soupeřil, spojí se s ní. Největší výrobce softwaru na světě uživatelům Windows Live Spaces umožní jednoduchý přechod jejich obsahu (tedy celých blogů) na platformu WordPress.

Přesměrovány budou všechny staré URL blogů na Spaces na novou adresu na WordPressu. Microsoft nyní nabízí čtyři možnosti: stáhnout obsah blogu, přejít na WordPress, přejít později nebo blog na Spaces smazat. Noví uživatelé si však již ode dneška svůj blog na Windows Live nezaloží - budou přesměrováni na WordPress.com. Mimochodem, během pár týdnů mají být vydány Windows Live Essentials 2011 a v nich obsažený Windows Live Writer bude používat jako implicitní nastavení blogu WordPress.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář