Microsoft: infikované PC by měly být odpojeny od internetu

Počítače, které jsou nakažené viry nebo jsou součástí tzv. botnetů by podle Microsoftu neměly mít umožněn přístup k internetu.
reklama

Ve své zprávě s názvem "Společná obrana: aplikování zdravotnických modelů na internet" (PDF) Scott Charney z Microsoftu píše, že tradiční ochranné mechanismy jako jsou firewally a antiviry jednoduše nestačí. "I přes naše snahy se součástí botentů stává každý den mnoho počítačů na celém světě," píše Charney a navrhuje, aby počítačům byly vydávány jakési "zdravotní certifikáty," které by prokazovaly, že jsou na nich nainstalovány ty nejnovější aktualizace bezpečnostních produktů a operačního systému.

Počítačům bez tohoto certifikátu by pak nebyl umožněn přístup na internet. "Stejně tak jako člověk, který není očkován, ohrožuje jiné, počítače, které nejsou chráněny nebo se staly součástí botnetu ohrožují ostatní," tvrdí Charney a uzavírá, že "musíme zlepšit 'zdraví' počítačů připojených k internetu." Ve zprávě se dále uvádí, že do celého problému by se musely angažovat i vlády států po celém světě.

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru