Microsoft dnes ukončuje běžnou podporu pro Windows Vista

Microsoft dnes ukončuje tzv. "běžnou podporu" pro operační systém Windows Vista. Uživatelé tak nově budou muset využít pouze podporu rozšířenou.
reklama

Rozšířená podpora bude trvat do 11. dubna 2017. Microsoft tak již nyní nebude pro svůj pět let starý OS všem uživatelům poskytovat bezplatnou podporu, reklamace a aktualizace. Pro IT profesionály, kteří podporu potřebují i nadále, zde bude možnost uzavřít s Microsoftem smlouvu o rozšířené podpoře. Ta musí být uzavřena ode dneška do 90 dnů. V rámci rozšířené podpory uživatelé i nadále budou dostávat bezpečnostní aktualizace a i nadále si budou moci zaplatit například za výjezd technika Microsoftu.

Microsoft přestal Windows Vista prodávat v říjnu 2010 a začal s prodejem Windows 7. Tento rok na podzim pak společnost plánuje vydat další verzi svého OS s názvem Windows 8. Windows Vista byly hodnoceny jako jeden z největších propadáků Microsoftu za celou dobu jeho vývoje operačních systémů a velká většina uživatelů si je nikdy neoblíbila.

Zdroj: PCA
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru