Microsoft Developer Days - první den v Brně

Dnes se v Brně konala první série přednášek Microsoft Developer Days. Další budou v Praze a Ostravě. Nač se můžete těšit? Přednášející z Microsoftu nejprve osvěžili všem přítomným povědomí o Windows Presentation Foundation a .NET Frameworku 3.5. Prezentace byli plné ukázek moderních uživatelských prostředí, kde se klade důraz na grafiku umožňující co nejfunkčnější řešení aplikace. Příklad za všechny: Microsoft Dynamics AXAPTA. Poté následovalo několik informací o Silverlightu 2.

Reklama

Další část byla věnována již praktickému kódování a ukázkám práce a provázání Visual Studia 2008 a Microsoft Expression Blendu. Následovala rovněž zajímavá část věnovaná novinkách v Internet Exploreru 8, a to především z pohledu vývojářů. Dozvěděli jsme se například, jak velice snadno implementovat podporu slices na svůj web nebo jakým způsobem vytvářet akcelerátory. Mimochodem, Seznam.cz již slices pro IE8 plně podporuje, můžete se podívat.

Závěr přednášek patřil Photosynthu a tradičním otázkám a odpovědím. Mimochodem, na Developer Days se mluvilo i o Deep Zoom a Family.Show, o kterých jsem na Maxiorlovi už před nějakou dobou psal:

Pár dalších informací o Microsoft Developer Days 2008 v Brně:

  • v sále Rubínu se nedalo dýchat - vražedná kombinace nemytých jedinců a jídla
  • každý dostal dvě bagety, croisant a k pití velkou Mattoni
  • výherce ankety dostal XBOX 360
  • bylo to fajn ;-)

Pokud čtou mimobrněnští, podělte se o své dojmy ze zbylých dvou akcí.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář