Microsoft Developer Days - první den v Brně

Dnes se v Brně konala první série přednášek Microsoft Developer Days. Další budou v Praze a Ostravě. Nač se můžete těšit? Přednášející z Microsoftu nejprve osvěžili všem přítomným povědomí o Windows Presentation Foundation a .NET Frameworku 3.5. Prezentace byli plné ukázek moderních uživatelských prostředí, kde se klade důraz na grafiku umožňující co nejfunkčnější řešení aplikace. Příklad za všechny: Microsoft Dynamics AXAPTA. Poté následovalo několik informací o Silverlightu 2.
reklama

Další část byla věnována již praktickému kódování a ukázkám práce a provázání Visual Studia 2008 a Microsoft Expression Blendu. Následovala rovněž zajímavá část věnovaná novinkách v Internet Exploreru 8, a to především z pohledu vývojářů. Dozvěděli jsme se například, jak velice snadno implementovat podporu slices na svůj web nebo jakým způsobem vytvářet akcelerátory. Mimochodem, Seznam.cz již slices pro IE8 plně podporuje, můžete se podívat.

Závěr přednášek patřil Photosynthu a tradičním otázkám a odpovědím. Mimochodem, na Developer Days se mluvilo i o Deep Zoom a Family.Show, o kterých jsem na Maxiorlovi už před nějakou dobou psal:

Pár dalších informací o Microsoft Developer Days 2008 v Brně:

  • v sále Rubínu se nedalo dýchat - vražedná kombinace nemytých jedinců a jídla
  • každý dostal dvě bagety, croisant a k pití velkou Mattoni
  • výherce ankety dostal XBOX 360
  • bylo to fajn ;-)

Pokud čtou mimobrněnští, podělte se o své dojmy ze zbylých dvou akcí.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru