Microsoft detailněji promluvil o IE11

I když IE11 byl vydán spolu s Windows 8.1, na konferenci Build se o něm příliš nemluvilo. Microsoft proto nyní na svém oficiálním blogu zveřejnil o nové verzi svého webového prohlížeče několik zajímavých informací.

Reklama

Podle vývojářů bude IE11 moci otevřít až sto záložek v jednom okně, čímž bude desetinásobně překročen limit u předchozích verzí. Dalo by se očekávat, že tolik záložek naráz bude prohlížeč značně zpomalovat, podle Microsoftu to však nebude pravdou. Záložky, které nebyly v posledních minutách využívány, jednoduše nebudou aktualizovány a zůstane v nich pouze poprvé načtený obsah. Uvolní se tak dostatek systémových zdrojů pro jiné úkoly.

Dobrou zprávou je také to, že i když bude mít uživatel otevřeno v IE více záložek na mobilním zařízení, nebudou mu tyto vybíjet baterii tak rychle, jako u jiných prohlížečů. Další zajímavou funkcí v IE11 je, že prohlížeč dokáže "vycítit", na jakou internetovou stránku se asi budete chtít v daný okamžik podívat. Jakmile uživatel začne vkládat adresu do adresového řádku nebo klikne na vytvoření nové záložky, IE11 web ihned načte ze seznamu často navštěvovaných stránek.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář