Microsoft chystá bezplatnou verzi Windows 8.1 pro uživatele Windows 7

Jedním z dobrých způsobů, jak přimět lidi, aby využívali váš software, je dát jim jej zdarma. A to je přesně přístup, který Microsoft zvolil u Windows 8.1.
reklama

Windows 8.1 budou podle nových informací přikládány zdarma k vybraným aplikacím a službám Microsoftu a propagovány jako levný upgrade pro uživatele Windows 7. Kromě toho, že tak bude rozšířena uživatelská základna Windows 8.1, Microsoft při tomto experimentálním projektu vydělá také na svých službách, k nimž budou Windows 8.1 přikládány, jako třeba OneDrive či Xbox Music. Tím opravdovým důvodem, proč se Microsoft rozhodl k tomuto kroku přikročit, je však podle expertů to, že Microsoft potřebuje se svými Windows lépe bojovat proti nebezpečí Chromebooků a Androidu.

Podle informací portálu The Verge Microsoft zvažuje také "low-costovou či bezplatnou verzi Windows Phone". Mnoho dalších informací zatím bohužel není známo - ví se pouze to, že o Windows 8.1 a plánech na spojení Windows Phone s Windows RT se dozvíme během každoroční konference Build. Ta začíná druhého dubna v Moscone Center v San Franciscu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru