Microsoft chystá bezplatnou verzi Windows 8.1 pro uživatele Windows 7

Jedním z dobrých způsobů, jak přimět lidi, aby využívali váš software, je dát jim jej zdarma. A to je přesně přístup, který Microsoft zvolil u Windows 8.1.

Reklama

Windows 8.1 budou podle nových informací přikládány zdarma k vybraným aplikacím a službám Microsoftu a propagovány jako levný upgrade pro uživatele Windows 7. Kromě toho, že tak bude rozšířena uživatelská základna Windows 8.1, Microsoft při tomto experimentálním projektu vydělá také na svých službách, k nimž budou Windows 8.1 přikládány, jako třeba OneDrive či Xbox Music. Tím opravdovým důvodem, proč se Microsoft rozhodl k tomuto kroku přikročit, je však podle expertů to, že Microsoft potřebuje se svými Windows lépe bojovat proti nebezpečí Chromebooků a Androidu.

Podle informací portálu The Verge Microsoft zvažuje také "low-costovou či bezplatnou verzi Windows Phone". Mnoho dalších informací zatím bohužel není známo - ví se pouze to, že o Windows 8.1 a plánech na spojení Windows Phone s Windows RT se dozvíme během každoroční konference Build. Ta začíná druhého dubna v Moscone Center v San Franciscu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář