Microsoft chce zrcadlit skutečné já hráčů do her

Hráče online her čeká brzy zajímavý doplněk jejich výbavy. Microsoft pro ně totiž chystá technologii, která zajistí, že jejich virtuální alter-ego bude stejné, jako to reálné.
reklama

Zřejmě málokdo hrající World of Warcraft či obdobnou populární online záležitost se v herním avatarovi definuje stejně jako v reálném světě. Tlouštíci se stávají tenkými elfy, hubení pro změnu svalnatými barbary, o dalších experimentech ani nemluvě. Microsoft však doufá, že řadu lidí zaujme jeho poslední vynález – reflexe charakteru reálného do virtuální podoby.

Společnost na tuto funkci zatím vyplnila patentovou žádost (již v roce 2008, ovšem až teď se objevila online), je ale každopádně otázkou, co se pod tím vlastně myslí? Odeslat informaci o postavě lze i v rámci 1 kB TXT souboru. Naopak nám není jasné, jak bude probíhat implementace – k čemu odraz vlastního já, když tvůrci her zřejmě nebudou nabízet pro běžného občana odpovídající grafiku. No a do třetice tu máme faktor psychologický – hry se typicky hrají z toho důvodu, že dotyčný má šanci být na chvíli někým jiným...

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru