Microsoft bude za Windows RT vybírat licenční poplatek 1750 Kč

Microsoft bude podle nových informací vybírat od výrobců tabletů za každou použitou kopii jeho nového operačního systému Windows RT 85 dolarů, tedy v přepočtu 1750,- Kč.
reklama

Microsoft vkládá se svými novými Windows velkou naději do tabletů. Upravená verze Windows 8, kterou Microsoft označuje jako Windows RT, však může mít problémy kvůli své ceně. Tablety postavené na operačním systému Android se v současné době prodávají za 200-300 dolarů, jelikož Google si za použití Androidu neúčtuje ani dolar (nebo chcete-li ani korunu). Microsoft však plánuje podle nových informací za každou kopii Windows RT použitou na tabletu vybírat licenční poplatek 85 dolarů.

První tablety s Windows RT tak budou stát mezi 549 a 799 dolary - cena prémiových modelů se vyšplhá až na 899 dolarů. A to je hodně i přes to, že tablety s Windows RT, které byly předvedeny na Computexu, vypadaly velmi zajímavě a Microsoft k nim dodá i kancelářský balík aplikací Office. Pro srovnání, základní verze nejoblíbenějšího tabletu na světě iPadu stojí 499 dolarů a je pro něj v současné době dostupných 225 000 aplikací. Microsoft tak bude muset zákazníky přesvědčit o tom, že se jim investice do tabletu s Windows RT opravdu vyplatí.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru