Microsoft bojuje proti nelegálním kopiím Windows

Microsoft se rozhodl bojovat proti nelegálním kopiím operačního systému Windows 8.
reklama

Microsoft se rozhodl, že změní tzv. OEM Aktivaci (OA). Ta výrobcům počítačů umožňuje prodávat počítače s předinstalovanými a již aktivovanými Windows, takže se uživatel nemusí o nic starat. V současné době většina výrobců používá jeden a ten samý klíč k aktivaci všech kopií Windows na svých počítačích. Nyní však výrobci budou nuceni zapsat unikátní produktový klíč Windows do BIOSu každého nového počítače v závislosti na jeho hardwarové konfiguraci. Ten si výrobci nebudou generovat sami, ale bude jím je muset dodat elektronicky přímo Microsoft. Pro výrobce tak bude těžší vyhnout se placení licenčních poplatků za Windows Microsoftu tím, že by uváděli méně nainstalovaných kopií Windows, než je pravda.

Microsoft tuto svou novou politiku zatím nepotvrdil, OA 3.0 však bude podle všeho platit již u nových počítačů s Windows 8. Není zatím jasné, co změna politiky bude znamenat pro zákazníky, kteří si koupí PC s předinstalovanými Windows nebo zda aktivační kód vytvořený v závislosti na hardwarové konfiguraci počítače nějak ovlivní například upgrade HW uživatelem. Windows 8 se na pulty obchodů dostanou 26. října.

Zdroj. Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru