Microsoft: 40 milionů prodaných licencí Windows 8

Microsoft za první měsíc od oficiálního uvedení na trh prodal 40 milionů kopií Windows 8. Počet prodaných licencí Wíndows 8 za prvních třicet dnů je tedy srovnatelný s Windows 7.
reklama

Viceprezidentka Windows a Windows Live Tami Rellerová však poukázala na to, že Windows 8 si vedou ještě o něco lépe, vezmeme-li v úvahu situaci na současném trhu. Po Windows 7 byla velká poptávka už od prvního dne jak od běžných zákazníků, tak od firem, a to především kvůli "nenáviděným" Windows Vista. Windows 8 na druhou stranu přinášejí radikální změny, na něž se uživatelé příliš netěší, a počítačový trh v posledních letech příliš neroste. Microsoft však doufá, že uspěje i díky Windows 8 na tabletech.

Podle Microsoftu Windows 8 překonávají Windows 7 v počtu prodaných upgradů, je však třeba si uvědomit, že upgrady na Windows 8 jsou značně levnější, než byly u Windows 7. Steve Ballmer minulý měsíc na konferenci Build 2012 oznámil, že jeho společnost prodala 4 miliony upgradů za čtyři dny. Rellerová pak doplnila, že Windows Store nyní nabízí téměř čtvrt milionu aplikací a na řadě z nich již vývojáři vydělali více než 25 000 dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru