Mění Microsoft názor na Silverlight?

Na druhou stranu se hodně mluvilo o HTML 5 a o kladném přístupu Microsoftu k této technologii nejen v další verzi Internet Exploreru. Otázkou tak zůstává, co si má vývojář po nejdůležitější konferenci, kterou Microsoft pro vývojáře pořádá, o Silverlightu myslet.
reklama
Na Professional Developers Conference (PDC), kterou tento týden pořádal Microsoft se překvapivě nemluvilo o Silverlightu tak, jako dříve. Žádných konkrétních prezentací ohledně Silverlightu 5 se lidé nedočkali a celkově o této technologii padla jen jedna zmínka v úvodní řeči.

Bob Muglia z Microsoftu na tuto přímou otázku řekl, že "Silverlight je klíčovou platformou pro Windows Phone." Silverlight podle něj bude i nadále řešením pro více platforem, které bude fungovat na řadě operačních systémů/prohlížečů, avšak "HTML je opravdovým řešením pro všechny platformy, včetně iOS." Podle Muglii bude na trh zcela jistě uvedena nová verze Silverlightu, není však jasné kdy. "Stejně jako u všeho co se vyvíjí, i u Silverlightu bude vydávání nových verzí trvat déle."

Experti poukazují na to, že postoj Microsoftu vůči HTML 5 a Silverlightu se během tohoto roku dramaticky změnil a společnost začíná čím dál hlasitěji mluvit o HTML5. O Silverlightu 5 se nejspíš více dozvíme na jaře příštího roku na konferenci Mix 2011.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru