Mění Microsoft názor na Silverlight?

Na Professional Developers Conference (PDC), kterou tento týden pořádal Microsoft se překvapivě nemluvilo o Silverlightu tak, jako dříve. Žádných konkrétních prezentací ohledně Silverlightu 5 se lidé nedočkali a celkově o této technologii padla jen jedna zmínka v úvodní řeči.

Reklama

Na druhou stranu se hodně mluvilo o HTML 5 a o kladném přístupu Microsoftu k této technologii nejen v další verzi Internet Exploreru. Otázkou tak zůstává, co si má vývojář po nejdůležitější konferenci, kterou Microsoft pro vývojáře pořádá, o Silverlightu myslet.

Bob Muglia z Microsoftu na tuto přímou otázku řekl, že “Silverlight je klíčovou platformou pro Windows Phone.” Silverlight podle něj bude i nadále řešením pro více platforem, které bude fungovat na řadě operačních systémů/prohlížečů, avšak “HTML je opravdovým řešením pro všechny platformy, včetně iOS.” Podle Muglii bude na trh zcela jistě uvedena nová verze Silverlightu, není však jasné kdy. “Stejně jako u všeho co se vyvíjí, i u Silverlightu bude vydávání nových verzí trvat déle.”

Experti poukazují na to, že postoj Microsoftu vůči HTML 5 a Silverlightu se během tohoto roku dramaticky změnil a společnost začíná čím dál hlasitěji mluvit o HTML5. O Silverlightu 5 se nejspíš více dozvíme na jaře příštího roku na konferenci Mix 2011.

Zdroj: ZDNet

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář