McAfee spouští novou bezpečnostní službu

Zřejmě jen málokdo nikdy neslyšel o softwarové firmě McAfee a jejích produktech, nás dnes ale bude zajímat v trochu jiné souvislosti: Firma tento týden spustila novou bezpečnostní službu pro zákazníky, na níž právě varovala před tzv. scarewarem.
reklama

Tato nová zákaznická služba McAfee nese jméno Consumer Threat Alert a má formu tradičního blogu, jenž plánuje prostřednictvím pravidelných e-mailových bulletinů udržovat zaregistrované čtenáře v obraze o počítačové bezpečnosti, online scamu a podobných radostech moderního internetového života.

Co se týče pojmu „scareware“, tak tímto jsou dle McAfee označovány aplikace, které se vydávají za seriózní antivir a přitom v ústranní páchají neplechu. Vlastně jde o staré dobré „trojány“, ovšem v moderním balení. Chápeme, že scareware bezpochyby nebude na bezpečnostním žebříčku běžného uživatele příliš vysoko, na druhou stranu se ale jistě shodneme, že minimálně o něm vědět určitě nebude nikomu na škodu.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru