McAfee si patentovalo anti-pirátský filtr

Společnost McAfee si podala patentovou přihlášku na tzv. anti-pirátský systém s názvem "Detect and prevent illegal consumption of content on the internet". 
reklama

V rámci tohoto systému se uživateli zobrazují varování, pokud narazí na ilegálně umístěný obsah na internetu - ať už se jedná o filmy nebo hudbu. Někdy systém přístup k tomuto obsahu zcela zablokuje. Jde o podobné řešení, jako Safe Browsing API od Googlu a SmartScreen od Microsoftu, avšak s tím rozdílem, že McAfee se zaměřuje namísto phishingu a internetových červů na pirátský obsah. Systém by byl ideálním doplňkem nástroje SiteAdvisor, který McAfee již nabízí.

Podle McAfee si firmy její nový nástroj koupí především proto, aby nemusely řešit následné soudní spory, jež mohou být s přístupem k ilegálnímu obsahu spojeny. Cracknutý software nebo generátory klíčů pro odemčení programů pak často slouží jako nástroj pro distribuci virů. Systém by tak měl chránit soukromí i bezpečnost uživatele. V patentové přihlášce není detailně uvedeno, jaké metody budou použity k rozeznání ilegálního materiálu. Za zmínku stojí, že jakmile uživatel narazí na ilegální obsah, aplikace McAfee mu nabídne odkaz na alternativní (legální) zdroje.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

som zvedavy kolko ludi bude teraz ten ich anti-piratsky system pouzivat

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru