McAfee představil WaveSecure pro iOS

McAfee uživatelům zařízení s operačním systémem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) zpřístupnil svou bezpečnostní aplikaci WaveSecure, kterou doposud mohli využívat pouze uživatelé Androidu. Slouží nejenom k lokalizaci telefonu a dalších mobilních zařízení.

Reklama

WaveSecure, který funguje na iOS 4.0 a vyšším, umožňuje uživatelům bezdrátově zálohovat kontakty, fotografie a video ze svého mobilního telefonu. Zálohování probíhá na cloud, díky čemuž má uživatel ke svým datům přístup přes webový prohlížeč, i když právě u sebe nemá telefon. Data mohou být následně zpátky přenesena na jiný telefon. "McAfee WaveSecure umožní bezpečně a bezdrátově zálohovat obsah zařízení na cloud, takže i když je přístroj ztracen, zničen nebo ukraden, data zůstávají vždy v pořádku," uvedl McAfee.

Kromě zálohování dat umí WaveSecure také zjistit lokaci zařízení, pokud vám jej někdo ukradne/ztratíte jej (i když má přístroj vypnuté GPS) a vymazat z něj na dálku všechna data. McAfee WaveSecure iOS Edition stojí 20 dolarů a zakoupit si jej můžete na iTunes.

O programu WaveSecure jsme podrobněji psali v článku WaveSecure: jak zálohovat a lokalizovat pozici mobilního telefonu

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář