McAfee představí software pro vyhledávání nebezpečných reklam

Známá bezpečnostní společnost McAfee dnes veřejnosti představí novou aplikaci Secure Ads, která bude sloužit k vyhledávání nebezpečných reklam na internetu.

Reklama

Zadavatelé webové reklamy a společnosti, které ji na internetu publikují obvykle musejí samy manuálně hledat závadné reklamy, které obsahují škodlivé kódy a mohly by ohrozit uživatele. Společnosti McAfee a Adgregate Markets proto dnes plánují představit novou službu s názvem Secure Ads, která proces hledání škodlivého kódu v reklamě automatizuje a sama závadné reklamy hledá. Reklamy, které za sebou skrývají nebezpečné kódy, se stávají čím dál větším problémem pro webové stránky i reklamní sítě, neboť poškozují jejich jména.

A blikající “nevinná” reklama vytvořená ve Flashi, která dokáže infikovat systém nic netušícího uživatele je samozřejmě extrémně nebezpečná. Škodlivým kódem z reklam byli v minulosti zasaženi například návštěvníci známých webových stránek listu New York Times a imunní vůči tomuto problému nezůstávají ani velké reklamní sítě jako Yahoo a Google. Nová služba Secure Ads podle McAfee testuje reklamy na více než 10 000 známých škodlivých kódů - aplikace prověřuje nejen reklamu samotnou, nýbrž také proces, který nastane, jakmile na ni uživatel klikne.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář