McAfee představí software pro vyhledávání nebezpečných reklam

Známá bezpečnostní společnost McAfee dnes veřejnosti představí novou aplikaci Secure Ads, která bude sloužit k vyhledávání nebezpečných reklam na internetu.
reklama

Zadavatelé webové reklamy a společnosti, které ji na internetu publikují obvykle musejí samy manuálně hledat závadné reklamy, které obsahují škodlivé kódy a mohly by ohrozit uživatele. Společnosti McAfee a Adgregate Markets proto dnes plánují představit novou službu s názvem Secure Ads, která proces hledání škodlivého kódu v reklamě automatizuje a sama závadné reklamy hledá. Reklamy, které za sebou skrývají nebezpečné kódy, se stávají čím dál větším problémem pro webové stránky i reklamní sítě, neboť poškozují jejich jména.

A blikající "nevinná" reklama vytvořená ve Flashi, která dokáže infikovat systém nic netušícího uživatele je samozřejmě extrémně nebezpečná. Škodlivým kódem z reklam byli v minulosti zasaženi například návštěvníci známých webových stránek listu New York Times a imunní vůči tomuto problému nezůstávají ani velké reklamní sítě jako Yahoo a Google. Nová služba Secure Ads podle McAfee testuje reklamy na více než 10 000 známých škodlivých kódů - aplikace prověřuje nejen reklamu samotnou, nýbrž také proces, který nastane, jakmile na ni uživatel klikne.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru