Novinky na Maxiorlovi

Informace o novinkách na tomto webu.

Maxiorel.cz je tu s vámi 10 let

Maxiorel.cz je tu s vámi 10 let

Přesně před deseti lety jsem napsal do stávající databáze redakčního systému na Maxiorlovi první článek. Zprvu jednoduchý blog urazil za tu dobu dlouhou cestu, připojilo se k němu několik doplňkových nástrojů, psalo pro něj několik autorů.

Velké změny na Maxiorel.cz

Dnes byly na webových stránkách Maxiorel.cz provedeny větší změny týkající se designu, navigace a rozdělení článků. Čtenáři se tak snáze dostanou ke svým oblíbeným tématům, nový způsob navigace by měl přispět rychlejšímu přechodu do konkrétní části webu.

Rok 2008 na Maxiorlovi: Drupal 6, videa, zajímavé weby i software

Další rok je za námi, dovolte mi tedy malou rekapitulaci zajímavého dění v oblasti softwaru a internetu, tak jak je zaznamenaly články na Maxiorel.cz. Rok 2008 možná nebyl nabitý tolika softwarovými novinkami jako ten předcházející, neobjevila se nová verze desktopových Windows (pomineme-li betu Windows 7), ale přesto se toho dost událo.

Změny na Maxiorel.cz

Během uplynulého týdne proběhla na Maxiorel.cz řada změn. Nemám ambice udělat z tohoto webu nejnavštěvovanější blog nebo IT magazín v České republice. Na druhou stranu neskrývám, že se pokouším vetřít se do povědomí novým čtenářům, čemuž částečně přizpůsobím (už se stalo) obsah webu. Všechny současné čtenáře však chci ubezpečit, že i nadále zde najdou, nač jsou zvyklí - tedy recenze a informace o zajímavých programech, videoukázky softwaru, novinky ze světa okolo Drupalu, pečlivý výběr tiskových zpráv ze světa IT a občasné krátké zprávičky.

Maxiorel Copy2Backup v časopisech

Čtete počítačové časopisy? Pak jste se možná v některých z nich setkali se zmínkou o zálohovacím programu Maxiorel Copy2Backup. Zatím nejnovější verze 3 byla zveřejněna v Computeru 21/06 a také ve slovenském počítačovém časopisu PC Revue 11/06.

Zálohovací program Copy2Backup 3.0 na světě

Třetí verze zálohovacího programu Copy2Backup je na světě. Přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním, které je nyní mnohem více přívětivé k uživateli. Nová verze má také nové grafické prvky. Jak ikonka programu, tak logo a další grafické prvky prošly zásadními změnami.

Maxiorel GUI4UPX 2.1

Stahovat můžete novou verzi grafické nadstavby pro kompresor UPX. Maxiorel GUI4UPX 2.1 řeší problém se zpracováním některých souborů obsahujících v názvu nebo v cestě mezeru. Funkce pro vytváření dávkových souborů BAT nebyla touto chybou ovlivněna.

Testujte Copy2Backup a získejte jej zadarmo

Rádi testujete nové programy a chtěli byste získat zálohovací program Copy2Backup zadarmo? Máte možnost. Aktivní betatesteři dostanou zdarma licenční klíč a přístup k nejnovějším verzím programu.

Maxiorel Copy2Backup 0.9.5.0 k dispozici

Nová verze zálohovacího programu Maxiorel Copy2Backup je k dispozici. Zatím není připraven český instalátor, ale program je samozřejmě i s češtinou. Stahovat můžete z www.polzer-sw.com/copy2backup.

Drupal 4.7.0 na světě

Všichni příznivci redakčního systému Drupal se mohou radovat. Po více jak roce usilovné práce totiž jeho vývojáři uvolnili finální verzi 4.7.0.

Nová verze přináší značná vylepšení: podporu pro automaticky vyplňovaná pole, jednodušší uploadování souborů, jednodušší instalaci modulů, vylepšený proces obnovy hesla, možnost přechodu webu do režimu offline, změny ve výchozích modulech, ale také nové API. S tím souvisí jedna podstatná drobnost – některé starší moduly nemusí s novou verzí Drupalu fungovat.

Bazar

Nerad se zbavuji starších věcí, které mi velice dobře posloužily. Chovám k nim  velkou úctu a za každou věcí vidím, jak jsem si na ni musel vydělat. Nicméně kapacity bytu 2+1 v paneláku nejsou neomezené, takže jsem se rozhodl zbavit se několika drobností. Máte-li někdo o níže uvedené věci zájem, pošlete mail, domluvíme se.

Nová verze GUI4UPX

Tak jsem po delší době inovoval jeden svůj starší program, grafickou nadstavbu pro kompresor UPX. Předchozí verzi programu si stáhlo docela dost uživatelů, vezmu-li v úvahu, že je pouze v češtině a je velmi úzce zaměřen.

Vůbec nemám představu, kolik lidí dnes ještě používá UPX a podobné nástroje. Budu rád, když se podělíte o své zkušenosti a případně mi napíšete připomínky k mému programu.

Vyšla mi druhá kniha

Těsně před vánočními svátky jsem v obchodech konečně objevil svou knihu (spíše příručku) věnovanou textovým editorům GNU Emacs a Vim. V brožurce kapesního formátu s praktickou kroužkovou vazbou najdete stručný, ale důkladně komentovaný přehled ovládání a široké škály příkazů obou těchto editorů. Doufám, že ji shledáte užitečnou a napíšete mi případné postřehy.

Více informací o knize GNU Emacs a Vim – Kapesní přehled najdete na webu vydavatele (knihy.cpress.cz). Jsou tam i ukázky několika stránek.

Maxiorel.cz v provozu

Takže jak jsem slíbil v minulém příspěvku ve svém blogu, přes vánoční svátky jsem si Maxiorel.cz vyladil tak, aby byl již provozu schopný. Možná ještě dojde na drobné úpravy v jeho vzhledu, každopádně soubory u freeware programů by měly jít bez problémů stahovat, totéž platí pro zadávání případných komentářů. Máte-li mi tedy co sdělit k nabízeným programům nebo češtinám, neváhejte.

Musím uznat, že tvorba vzhledových šablon pro systém Drupal je velice jednoduchá. Dalo mi to mnohem méně práce, než když jsem poprvé koketoval se systémem Mambo. Drupal mi přijde takový svěží, čistý a odlehčený. Přitom je v něm vše, co potřebuji a mnoho dalších věcí lze doplnit pomocí modulů.

Maxiorel.cz a Drupal

Po dlouhé době jsem se dostal k úpravám těchto stránek a doufám, že do konce roku je vyšperkuju podle svých představ. Kromě několika aplikací by se měl obsah rozrůstat o různá zajímavá srovnání programů a užitečné návody. Vzhledem k tomu, že teď Maxiorel.cz využívá OpenSource systém Drupal s možností založení blogu, rozhodl jsem se, že tuto oblast vyzkouším. Zřejmě se zde občas vyjádřím k různým věcem, které souvisí s počítači a internetem. Sám jsem zvědav, co z toho vznikne ;-) Ještě chci poprosit o trpělivost. Jak jsem již zmínil,

Subscribe to RSS - Novinky na Maxiorlovi