Mapy Google přidávají cyklistickou navigaci

Představovat ctěnému čtenářstvu aplikaci Mapy Google by jistě bylo příslovečným nošením dříví do lesa, takže se o to ani nebudeme pokoušet a rovnou přejdeme k tomu důležitému – Mapy Google si nově rozumí i s cyklisty.
reklama

Když firma Google doplnila ke svým mapám podporu pro pěší cesty, nebylo to dle názoru mnoha nic převratného – nakonec nepřidalo to žádné speciální trasy pro chodce, ba naopak, aplikace jen z hledaných cest vyřadila dálnice a cesty, kam chodci nesmí. A tato funkce do důsledku vzato leckdy nefungovala na 100 %.

Firma Google se již stihla zapsat jako společnost, která aktivně upgraduje svoje produkty, Mapy Google nevyjímaje. Cyklisty tedy jistě potěší zjištění, že k již existujícím typům hledaných cest přibyl jeden další: Bicycling (dostupný jak v české, tak i v anglické verzi). Kdo tedy zatouží po tomto druhu dopravy, může si nechat zobrazit i danou mapovou vrstvu.

Zdroj: AppScout

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru