Malý výpadek u Google kvůli upgradu techniky

Společnost Google v souvislosti s nedávným 100minutovým výpadkem služby Gmail uvedla, že za ním stojí před časem provedené změny mezi dotazovými routery, které řadí dotazy mezi webservery.
reklama

Trochu ironicky působí fakt, že některé změny byly tehdy provedeny právě v rámci zvýšení stability a tudíž i zajištění schopnosti Gmailu zůstat online. Údajně došlo k podcenění zátěže, jaké tyto změny budou mít na routery poté, co se se relativně malý počet serverů vypne kvůli upgradu.

Společnost se kaje a říká, že hodlá několik příštích týdnů věnovat nápravě problému (i.e. provést navýšení kapacity routerů daleko za průměr). Také doplnila, že je Gmail stále službou, která zůstává po 99,9 % času dostupná uživateli. Mimochodem, výpadek byl celosvětového rázu, takže ovlivněni byly prakticky vzato všichni.

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru