Mac OS X napadá nový chytrý trojský kůň

Na operačním systému OS X řádí nový trojský kůň s názvem Crisis, který zkoumá chování uživatele a chová se velmi chytře.
reklama

Trojský kůň Crisis je velmi chytrý. Nejprve identifikuje, jakou platformu uživatel používá a následně vykoná instrukce v závislosti na operačním systému (Windows nebo Mac OS X). Trojan je schopen infikovat  OS X 10.6 Snow Leopard a OS X 10.7 Lion bez jakékoli intervence uživatele. Jakmile Crisis infikuje systém, zkoumá nějakou dobu chování uživatele.

Crisis je srovnatelný s trojanem Flashback

"Crisis je velmi komplexní a fascinující červ. Podobných hrozeb pro Mac bude v budoucnu jen přibývat," řekl Curtis Fechner ze společnosti Webroot. S tím souhlasí také společnost nCircle, podle které je Crisis obdobnou hrozbou, jakou byl na počátku tohoto roku trojan Flashback.

Apple se zatím k novému červu nevyjádřil a podle bezpečnostních společností ještě není příliš rozšířený, hrozbou pro uživatele Macu však zcela jistě je. Jak dodává Dave Marcus ze společnosti McAfee Labs, "Mac může být infikován stejně jako jakékoli jiné zařízení a jeho uživatelé si to musí uvědomit a přijmou příslušná opatření, tedy především nainstalovat antivirus."

Zdroj: PCW

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru