Mac OS X 10.8 Mountain Lion dospěl do stádia "gold master"

Apple začalo vývojářům distribuovat "gold master" edici Mac OS X 10.8 Mountain Lion, pro veřejnost by OS měl být dostupný 25. července.
reklama

Gold (či golden) master je pojem, který Apple používá pro finální verzi produktu, jež je připravena k prodeji. GM je tedy například synonymem k Release to manufacturing, se nímž se můžeme setkat u produktů Microsoftu. Max OS X 10.8 je nyní dostupný ke stažení v OS X Dev Center a build je označen jako 12A269. I když je Mountain Lion připraven k výrobě, může se stát, že v poslední chvíli bude objevena kritická chyba a vydání tak bude odsunuto - v minulosti se to již stalo. Pokud vše půjde podle plánu, nová verze operačního systému by se měla objevit již za čtrnáct dnů.

Minimální hardwarové požadavky pro Mountain Lion jsou pouze 2GB RAM a 8GB místa na disku. OS přinese spoustu nových funkcí a vylepšení včetně nového Safari se synchronizací s iCloudem, Power Nap, možnost dávat systému hlasové pokyny, automatické systémové aktualizace a Game Center. Dobrou zprávou je, že upgrade na Mountain Lion bude stát pouze 19.99 dolarů.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru