Mac App Store bude spuštěn 6. ledna

Společnost Apple plánuje po novém roce spustit e-shop s aplikacemi pro počítače Mac. Vyhledávání softwaru pro počítače Mac se tak díky Mac App Store maximálně zjednoduší.
reklama

"App Store vyvolal revoluci u mobilních aplikací a my doufáme, že to samé se stane s novým Mac App Storem u počítačů. Vytváření, hledání a nakupování počítačových aplikací by mělo být jednoduché a zábavné. Nemůžeme se dočkat, až to 6. ledna spustíme, řekl Steve Jobs.

Mac App Store bude 6. ledna 2011 spuštěn v devadesáti zemích světa a aplikace v něm budou rozděleny do známých kategorií jako Vzdělání, Hry, Grafika a Design, Životní Styl a Utility.

Stejně jako u aplikací pro iPhone/iPod touch a iPad si také u aplikací pro počítače Mac bude Apple nechávat 30% ze zisku a vývojáři zbývajících 70%.Vývojáři nemusejí platit za hostování ani poplatky za platby přes kreditní karty.

Mac App Store si můžete v systému systému Mac OS X Snow Leopard bezplatně stáhnout pomocí funkce Aktualizace softwaru. Informace o vývoji pro Mac App Store najdete na webu developer.apple.com.

E-shop s aplikacemi plánuje také Google pro svůj nový operační systém Chrome OS. I když je tzv. Web Store již spuštěn, zatím v něm mnoho aplikací nenajdeme.

Zdroje: DailyTech a tisková zpráva Apple

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru