Má někdo zájem o Windows na 48jádru?

Společnost Intel před několika dny představila nový plně programovatelný 48jádrový procesor, který má i další zajímavé parametry než jen počet jader blížící se půlstovce.
reklama

Novinka obsahující 1,3 miliardy tranzistorů nese jméno Single-chip Cloud Computer a je následník 80jádrového procesoru „Polaris“ pocházejícího z inteláckého výzkumného projektu „Intel Tera-scale research“. Na rozdíl od svého předchůdce je ale tento model schopen spouštět běžný kód pro jádra x86 obdobně, jako to umí třeba Pentia či procesory Core.

Má někdo zájem o Windows na 48jádru?

Každé z jader samo o sobě není nijak přehnaně výkonné – dali by se srovnat s lowendovými Atomy, nicméně v počtu je odjakživa síla, s níž má Intel ambiciózní plány: „Zamýšlíme zkonstruovat stroje, které budou rozumět svému okolí shodně jako lidé. Tzn. takové, jež budou vnímat zrakem i sluchem okolí a komunikovat s uživatelem syntetizovanou řečí.“

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru