Linuxové jádro oceněno konkrétní částkou

Vynořila se nám po čase opět jedna ze studií, která se snaží aplikovat finanční měřítko na natolik abstraktní věc, jakou je linuxový kernel. A vzato kolem dokola, kernel nebyl ohodnocen nikterak malou částkou.
reklama

Tentokrát stojí za studií španělská univerzita ležící ve městě Ovideo. Ať vás dlouho nenapínáme, dle jejich kalkulací je hodnota kernelu verze 2.6.30 rovna právě finanční částce 1 025 553 430 EUR, což nám dělá téměř 1,4 miliardy USD. Pokud jde o cenu celého linuxového ekosystému, tak i ten byl ohodnocen, ovšem již v roce 2007 - tehdy jej firma IDC odhadla na 40 miliard USD pro rok 2010.

Připomínáme pro úplnost, že to není první podobný report pokoušející se spočítat hodnotu Linuxu. V roce 2008 identický provedla organizace Linux Foundation. Ta k vypočtení správné hodnoty využila metriku spočívající v poměrně jednoduchém pronásobení počtu všech řádků zdrojového kódu na straně jedné a ceny za řádek na té druhé.

Zdroj: Internetnews Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru