Linux+ a Hackin9 končí na českém trhu

Linux+, jediný časopis věnovaný Linuxu na českém trhu, končí. Stejně tak jeho souputník, časopis Hackin9. Bohužel to není apríl, ale skutečnost. Je to rána pro českou linuxovou komunitu? Toť otázka.
reklama

Linux+ 4/2008 měl být vyšperkovaným vydáním, které měla doprovázet masivní inzerce a snaha přilákat nové čtenáře. Namísto toho se dubnové vydání stává labutí písní české podoby tohoto časopisu. Oficiální oznámení zní, že časopis na českém trhu končí z technických důvodů. Položme si však otázku, není na vině spíše vysoká cena?

Měsíčník v ceně 249 Kč není levná záležitost, a to ani v případě, že jde o specializovaný časopis. Pokud vezmeme v úvahu, že linuxová komunita není schopna/ochotna za cokoli platit, pak není divu, že se linuxovým časopisům nedaří.

Spoustu informací k Linuxu lze dnes najít na internetu a vypadá to, že do budoucna to bude jediný zdroj informací pro české linuxové uživatele. V široce zaměřených počítačových časopisech se Linuxu věnuje minimum prostoru a předpokládám, že do nového projektu se v lokalitě, kde dva předchůdci neuspěli (LinuxEXPRESS a Linux+), nikdo další v dohledné době nepustí.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

No a proč končí Hackin9? Nějaký odkaz naz zdroj?

Jinak souhlas, že zrovna časopis o linuxu by neměl stát tolik jako půlroční předplatné třeba Computerworldu..

Profile picture for user Jan Polzer

Odkaz na zdroj nemám, ale Hakin9 končí ze stejný důvodů. Zde je citace z vyjádření produktové manažerky: "Z organizačních důvodů bohužel s vydaváním magazínu hakin9 na českem trhu končíme. Poslední číslo, kreré bude uvedeno do prodeje je 3/2008."

 

návštěvník

Časopisy nemůžou mít uspěch pokud jej nemá ani operační systém a pokud se bude prodávat za takový nehorázný peníz. Nejsem proti Linuxu (1 rok jsem vydržel na OpenSUSE). Ale WinVista jsou Astala Vista pro Linux.

návštěvník

Popravdě oba časopisy byly plné chyb a špatně přeložených textů z polštiny. Za tu cenu prostě sebevražda.

Profile picture for user Jan Polzer

udělali si tím špatnou image, nicméně několik posledních čísel bylo v tomto směru znatelně lepších.

 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru