Linux+ a Hackin9 končí na českém trhu

Linux+, jediný časopis věnovaný Linuxu na českém trhu, končí. Stejně tak jeho souputník, časopis Hackin9. Bohužel to není apríl, ale skutečnost. Je to rána pro českou linuxovou komunitu? Toť otázka.

Reklama

Linux+ 4/2008 měl být vyšperkovaným vydáním, které měla doprovázet masivní inzerce a snaha přilákat nové čtenáře. Namísto toho se dubnové vydání stává labutí písní české podoby tohoto časopisu. Oficiální oznámení zní, že časopis na českém trhu končí z technických důvodů. Položme si však otázku, není na vině spíše vysoká cena?

Měsíčník v ceně 249 Kč není levná záležitost, a to ani v případě, že jde o specializovaný časopis. Pokud vezmeme v úvahu, že linuxová komunita není schopna/ochotna za cokoli platit, pak není divu, že se linuxovým časopisům nedaří.

Spoustu informací k Linuxu lze dnes najít na internetu a vypadá to, že do budoucna to bude jediný zdroj informací pro české linuxové uživatele. V široce zaměřených počítačových časopisech se Linuxu věnuje minimum prostoru a předpokládám, že do nového projektu se v lokalitě, kde dva předchůdci neuspěli (LinuxEXPRESS a Linux+), nikdo další v dohledné době nepustí.

Reklama

Komentáře

No a proč končí Hackin9? Nějaký odkaz naz zdroj?

Jinak souhlas, že zrovna časopis o linuxu by neměl stát tolik jako půlroční předplatné třeba Computerworldu..

Odkaz na zdroj nemám, ale Hakin9 končí ze stejný důvodů. Zde je citace z vyjádření produktové manažerky: "Z organizačních důvodů bohužel s vydaváním magazínu hakin9 na českem trhu končíme. Poslední číslo, kreré bude uvedeno do prodeje je 3/2008."

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Časopisy nemůžou mít uspěch pokud jej nemá ani operační systém a pokud se bude prodávat za takový nehorázný peníz. Nejsem proti Linuxu (1 rok jsem vydržel na OpenSUSE). Ale WinVista jsou Astala Vista pro Linux.

Popravdě oba časopisy byly plné chyb a špatně přeložených textů z polštiny. Za tu cenu prostě sebevražda.

udělali si tím špatnou image, nicméně několik posledních čísel bylo v tomto směru znatelně lepších.

 

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář