Linux 4.0 přinese pouze opravy chyb

Tvůrce systému Linux Linus Torvalds uvedl, že nová verze populárního open sourcového operačního systému s označením Linux 4.0 by neměla přinést nové funkce, ale spíše opravy chyb a vylepšení stability.
reklama

Torvalds se na konferenci LinuxCon Europe v britském Edinburghu zamyslel nad tím, zda by nadcházející verze Linuxu neměla být zaměřena spíše na opravu chyb a vylepšení stability a vývojáři by neměli zmírnit v rychlosti vývoje, jelikož poslední stabilní verze kernelu měla přes čtyři tisíce chyb. "A důvod, proč zmiňuji verzi 4.0 je ten, že bych byl rád, pokud by právě tato verze mohla díry a chyby opravit," uvedl v neděli Torvalds. "Chceme vydat verzi ´pouze´ s opravami, a právě tou bude 4.0." Torvalds se podle svých slov bál, že pokud by se vývojáři soustředili na opravu chyb a přidávání nových funkcí, nakonec by to dopadlo tak, že by pouze přidali nové funkce.

Linux je vyvíjen komunitou vývojářů a společností, které dobrovolně provádějí změny pod Torvaldsovým dohledem. Torvalds také navrhl nové, pomalejší číslování Linuxu "Nerad bych viděl, aby se brzy Linux označovat jako verze 20.0 či 30.0," dodal. Linux 3.12 kernel byl vydán v neděli, Linux 3.12-rc7, jenž měl být posledním stabilním kandidátem pro Linux 3.12, byl pak vydán 27. října. Na konci uplynulého měsíce Torvalds také řekl, že rozhodnutí Apple nabízet zdarma nejnovější verzi svého desktopového operačního systému, OS X Mavericks, se Linuxu nijak nedotkne, jelikož OS od Apple není open source a vyžaduje ke svému chodu drahý hardware.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Ne Linux Torvald, ale Linus

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru