Linux 4.0 přinese pouze opravy chyb

Tvůrce systému Linux Linus Torvalds uvedl, že nová verze populárního open sourcového operačního systému s označením Linux 4.0 by neměla přinést nové funkce, ale spíše opravy chyb a vylepšení stability.

Reklama

Torvalds se na konferenci LinuxCon Europe v britském Edinburghu zamyslel nad tím, zda by nadcházející verze Linuxu neměla být zaměřena spíše na opravu chyb a vylepšení stability a vývojáři by neměli zmírnit v rychlosti vývoje, jelikož poslední stabilní verze kernelu měla přes čtyři tisíce chyb. "A důvod, proč zmiňuji verzi 4.0 je ten, že bych byl rád, pokud by právě tato verze mohla díry a chyby opravit," uvedl v neděli Torvalds. "Chceme vydat verzi ´pouze´ s opravami, a právě tou bude 4.0." Torvalds se podle svých slov bál, že pokud by se vývojáři soustředili na opravu chyb a přidávání nových funkcí, nakonec by to dopadlo tak, že by pouze přidali nové funkce.

Linux je vyvíjen komunitou vývojářů a společností, které dobrovolně provádějí změny pod Torvaldsovým dohledem. Torvalds také navrhl nové, pomalejší číslování Linuxu "Nerad bych viděl, aby se brzy Linux označovat jako verze 20.0 či 30.0," dodal. Linux 3.12 kernel byl vydán v neděli, Linux 3.12-rc7, jenž měl být posledním stabilním kandidátem pro Linux 3.12, byl pak vydán 27. října. Na konci uplynulého měsíce Torvalds také řekl, že rozhodnutí Apple nabízet zdarma nejnovější verzi svého desktopového operačního systému, OS X Mavericks, se Linuxu nijak nedotkne, jelikož OS od Apple není open source a vyžaduje ke svému chodu drahý hardware.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Ne Linux Torvald, ale Linus

Díky za info, samozřejmě. Těch překlepů tam bylo mnohem více :-/

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář