Lightroom Dashboard: rychlá statistika vašich fotek

Používáte pro správu fotografií aplikaci Lightroom od Adobe? Pak by vás mohl zajímat nástroj, který rychle zobrazí jednoduchou statistiku s počty snímků, použitými objektivy, foťáky a dalším. Aneb, nevyhodili jste posledně peníze za nové sklo zbytečně?
reklama

Sám jsem spíše fotograf amatér a fotky pořizuju proto, abych dokumentoval svoje výlety a případně sdílel zážitky s přáteli. Mnohdy už ani nenosím fotoaparát, stačí mi mobil. A když vidím ostatní, jak jednou napřaženou rukou drží zrcadlovku, protože prostě drahý foťák dělá pěkné fotky už úplně sám, říkám si za co…

Avšak sleduji řadu svých přátel na Facebooku, mezi kterými je hned několik profesionálních fotografů a čtu jejich radosti z nového vybavení. A posléze leckdy i nářky nad tím, že daný objektiv nebo záblesk vlastně ani nepotřebují a nepoužívají tak často, jak si původně mysleli.

Subjektivní dojmy stranou. Pokud máte vše zkatalogizováno aplikací Adobe Lightroom, pak vám stačí otevřít webovou stránku Lightroom Dashboard a ta vám přesně odpoví, jaká je statistika vašich fotek:

  • Kolik toho každý měsíc nafotíte
  • Jakým fotoaparátem, s jakým objektivem a s jakým nastavením fotíte nejčastěji
  • Kolik používáte objektivů
  • Nebo jaké je vaše oblíbené ohnisko

Je toho mnohem více. Nejlépe, když si Lightroom Dashboard sami vyzkoušíte. Není třeba nic instalovat ani něco nahrávat. Analýza katalogu sice proběhne ve webovém prohlížeči, ale JavaScriptem a v počítači, nic se nikam nenahrává. Proto je také k dispozici téměř ihned.

Lightroom Dashboard

Po načtení domovské stránky tedy klikněte na tlačítko Analyze Your Catalog Now, na plochu přetáhněte soubor *.lrcat a poté si prohlédněte výsledky v podobě grafů a tabulek.

Za tip díky Martinu Vítkovi.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru