Licence za H.264 (prozatím) nebudou

Jeden z největších problémů poslední doby týkající se standardu HTML5 je ten, jež souvisí s jeho součástí pro dekódování videa - jde totiž o proprietární technologií.
reklama

Do dnešního dne spolek MPEG Licensing Authority (MPEG LA) nechtěl od kohokoliv poplatky za pouhé sledování streamovaného obsahu ani za dekodéry podobného obsahu. To se však týká výhradně a pouze „free“ streamů – tj. třeba videa prohlíženého přímo prostřednictvím webového browseru.

Celá věc má ale háček, MPEG LA se zdrží vybírání poplatků pouze do konce roku 2015. Jinými slovy, to, že uživatelé internetu za prohlížení H.264 videa neplatí ještě neznamená, že by neměli. Někdo zkrátka vždy musí být licencován k tomu vyprodukovat video a ten někdo to musí přirozeně zaplatit.

Zdroj: BetaNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru