Licence od MS v business sféře stále neprostupnou džunglí

Navzdory zkušenostem a letům licencování svých produktů pro business sféru, nová analýza dospěla k závěru, že je nyní pro firmy zjištění ideálního licenčního řešení od Microsoftu obtížnější, nežli kdy jindy.
reklama

Za zprávou stojí duo Paul DeGroot + Rob Horwitz a jejich zpráva nese jméno "5 Reasons Why Microsoft Licensing Is Hard" (5 důvodů, proč je licenování u Microsoftu obtížné). Ve zprávě autoři mimo jiné dospěli k závěru že se situace v nejbližší době s největší pravděpodobností nezlepší, jelikož chybí ze strany MS vůle tak učinit.

DeGroot věc komentoval slovy: "Microsoft si nemyslí, že je to vůbec nějaký problém. Peníze se sypou a Microsoft vidí už jen kompletní čísla. Většina uživatel zkrátka nemá na výběr. Licenční programy MS se vyvíjí jako vše jiné, nicméně MS je takřka nikdy neruší. Tzn. Klidně máte licenční program starý 15 let a plný výjimek mezi moderními."

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru