LG spustilo vlastní streamovací službu

Společnost LG Electronics dnes spustila betaverzi své nové služby s názvem Cloud, která uživatelům umožňuje ukládat fotografie, video a další dokumenty na servery společnosti a přistupovat k nim ze smartphonu, PC nebo Smart TV.
reklama

LG svou službu spustilo ani ne týden poté, co Sony přišlo s podobnou službou nazvanou PlayMemories Online a krátce před tím, než Samsung později v tomto týdnu představí svůj S-Cloud. LG Cloud uživatelům nabídne 5GB místa zdarma a možnost dokoupit další GB, jejichž ceny zatím nebyly zveřejněny. Ti, kteří vlastní smart TV nebo chytrý telefon od LG pak mohou na šest měsíců využít nabídky 50GB volného místa na disku. Pro přístup ke službě je třeba nejdříve stáhnout potřebnou aplikaci z Google Play na zařízeních s Androidem, LG Smartworld na chytrých televizorech LG nebo webových stránek LG Cloud z počítačů s Windows.

Aplikace automaticky synchronizuje obsah z telefonu nebo počítače a "téměř okamžitě" jej zpřístupní i na dalších zařízeních. LG především poukázalo na možnosti streamování videa s tím, že k tomu nejsou potřebné žádné kodeky. Všechno je dekódováno v reálném čase na serverech společnosti a odesláno na jakékoli zařízení uživatel právě používá. LG Cloud bude podporovat také 3D obsah. Betaverze LG Cloud bude od 1. května dostupná pro Korejce a Američany, do dalších zemí se dostane až v příštím roce.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru