LG koupilo kód webOS pro své chytré televizory

Společnost LG včera oznámila, že od HP koupila zdrojový kód operačního systému webOS a všechny k němu přidružené patenty, které následně využije ve svých smart TV.
reklama

Není zatím jasné, kolik LG zaplatilo, určitě to však bude značně méně, než 1,2 miliardy dolarů, jež HP v červenci 2010 dala za společnost Palm. V té době vypadal webOS stále slibně, v následujících měsících se však vyměnil management HP a společnost se začala namísto mobilních zařízení více zaměřovat na osobní počítače. LG nemá podle svých slov v plánu využít webOS u svých smartphonů a tabletů, jelikož v této oblasti společnost zůstává věrná Androidu.

Na druhou stranu operační systém najde využití u chytrých televizorů. Zbylí vývojáři z týmu webOS se přesunou do prostor LG v Kalifornii. Zatím není bohužel jasné, kdy se prvních televizorů s webOS dočkáme ani to, co se stane s Open webOS.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru