Levné e-knihy stále v nedohlednu

Jedna věc je mít kvalitní e-čtečku a druhá něco do ní. Pokud se spokojíme s manuály, skripty, Gutenbergem, blogy a podobnými legálními zdroji, je vše v pořádku, ovšem pokud zatoužíme po nákupu elektronické verze nějaké knihy, pak zjistíme cosi nemilého...
reklama

Řeč je samozřejmě o ceně. Na Amazonu je obvyklá cena za elektronickou verzi knihy 9,99 USD (cca 195,- Kč), což odpovídá ceně levnějšího domácího paperbacku. Nabízí se proto otázka, proč jsou e-knihy tak drahé? Vydavatel s nimi přece nemá žádné náklady – po obdržení platby systém jen automaticky odešle e-knihu v digitální formě jedniček a nul. Budí to celé dojem, že e-knihy jsou jakýsi luxus pro geeky a nikoliv univerzální médium třetího tisíciletí.

A aby toho nebylo málo, Amazon právě na přání vydavatelství Macmillan zvýšil cenu, za kterou jsou prodávány digitální verze knih pocházející právě od jeho autorů. E-kniha tak nebude stát 9,99 USD, ale 12,99-14,99 USD, což je cca 250-295,- Kč. Amazon se nechal slyšet, že vyslovil s tímto záměrem nesouhlas a jen naznačil, že je zkrátka na čtenáři rozhodnout si, zda jej tato cena oslovuje či nikoliv.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru