Lenovo začne v ČR prodávat nové tablety s Androidem 3.1

Společnost Lenovo včera představila svoje první tablety zaměřené na běžné i firemní zákazníky. Ceny budou začínat na necelých 10 000 Kč s DPH.

Reklama

Nové tablety IdeaPad K1 (určen pro běžné spotřebitele) a ThinkPad (pro firmy) jsou vůbec prvními na světě, které poběží na operačním systému Android 3.1 od Googlu a umožňují tak přístup k tisícům aplikací v Android Marketu. Tablety jsou postaveny na dvoujádrových mobilních procesorech Tegra 2 od společnosti NVIDIA, které by podle Lenovo měly zaručovat "delší výdrž baterie a hry srovnatelné s těmi na herních konzolích".

IdeaPad K1

První tablet, určený pro spotřebitele, je extrémně lehký (750 g) a nabídne připojení přes Bluetooth a Wi-Fi. Lenovo tablet dodává s více než 40 předinstalovými aplikacemi od partnerů v hodně okolo 50 dolarů). Při prohlížení internetu není problém použít Flash. Displej nabízí rozlišení 1280x800 a díky HDMI není problém propojit tablet s televizorem. Za zmínku stojí také možnost zálohovat si své soubory, hudbu či fotografie na cloud. Při zahájení prodeje bude k dostání v bílé a červené barvě.

ThinkPad Tablet

ThinkPad Tablet se od K1 liší především větším zabezpečením a spolehlivostí. Na tabletu lze pracovat s digitálním perem a kromě výstupu HDMI obsahuje také USB port a slot na SD karty. Zařízení umožní upravovat dokumenty Microsoft Office nebo pomocí digitálního pera zapisovat poznámky. Problém není ani s připojením klávesnice a myši.  

Lenovo také představilo svůj obchod s aplikacemi s názvem Lenovo App Shop. Ten v současné době obsahuje aplikace testované právě pro tablety IdeaPad a ThinkPad.

Ceny a dostupnost

16GB model IdeaPad Tablet K1 se bude prodávat na českém trhu od září za cenu od 8 330 Kč bez DPH. 32GB model IdeaPad Tablet K1 se bude prodávat na českém trhu od září za cenu od 9 590 Kč bez DPH. 16GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi se bude prodávat za cenu 9 790 Kč bez DPH včetně digitizéru (elektronického pera).

32GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi se bude prodávat za cenu 10 890 Kč bez DPH.

64GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi a 3G připojením se bude prodávat za cenu 14 090 Kč bez DPH.

K dispozici bude také pouzdro s integrovanou klávesnicí a optickým TrackPointem za cenu 1 779 Kč bez DPH.

Zdroj: Tisková zpráva

Reklama

Přidat komentář